Виставка «Мотиви подільського стінопису»

Сергій Бугай

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилась виставка народного майстра з Вінниччини Сергія Бугая «Мотиви Подільського стінопису».

Виставкова експозиція презентує 50 робіт подільського митця, який продовжуючи давні традиції народного розпису, відтворив малюнки старовинного стінопису Поділля. Переважну більшість творів митець підготував спеціально для виставки, але є роботи, з яких він розпочинав серію розписів у 2017 році.

розписи

За словами автора, натхненником ідеї відписати традиційні розписи Поділля став голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко, який наголосив: «Вивчайте своє, рідне…». Адже художник починав свій творчий шлях з петриківського розпису, який опанував у досконалості.

розпис

У творчому доробку майстра – півтори тисячі робіт, в яких він поєднує традиції народного малярства та новаторські підходи та індивідуальний стиль. «Декоративний розпис – це мистецтво для душі. Тут можна фантазувати, підбирати кольори, відходити від канону. Саме цей вид мистецтва дає свободу творити красу на стінах, на папері, на полотні», – вважає майстер.

розпис на дереві

За серію робіт подільського розпису Сергій Бугай був двічі відзначений стипендією Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2017 і 2021рр.).У 2022 році за розробку мистецького проєкту «Мальована хата» Сергій Олександрович став переможцем серед претендентів на одержання гранту Президента України молодим діячам у галузі культури.

розпис 3

В рамках реалізації грантового проєкту, у селах Воєводчинці і Сказинці Могилів-Подільської територіальної громади Вінницької області в цьому році відбувся традиційний симпозіум майстрів декоративного розпису і народного малярства «Мальована хата», який проходить в області вже 10-ий рік. Під час проведення заходу учасники (дев’ять майстрів Вінниччини) розмалювали понад 20 об’єктів, створивши близько 40 чудових малюнків на стінах хат, школи, клубу та інших господарчих приміщень.

Крім творчої діяльності, майстер захоплюється ще й колекціонуванням етнографічних старожитностей. У своєму рідному селі Човновиця, що на Оратівщині, він створив етнографічну збірку «Човен». В ній нараховується понад 2000 експонатів – прикраси, ікони, одяг, керамічний посуд та інші побутові речі. Майстер-колекціонер презентує їх на виставках широкому загалу, зокрема, у світлиці Вінницького Обласного центру народної творчості, в якому працює з 2014 року.

Виставка «Мотиви Подільського стінопису» триватиме до 30 грудня 2022 року.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа