105 кращих робіт фіналістів Міжнародного конкурсу «Українська міфологія» презентували на виставці у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.
Серед 347 учасників конкурсу були переважно діти та молодь віком від 8 років з різних куточків України та 17 країн світу, більшість з яких є переселенцями з окупованих територій. Крім того, до проєкту долучились і митці з досвідом.
Мавки, русалки, вовкулаки, лісовики, потерчата та інші образи українських міфів, створені фантазією авторів малюнків вражають щирістю та образністю. Про це розповів один із членів журі Олесь Соловей, доцент кафедри живопису та композиції НАОМА.
“Через дітей промовляє вічність, давні вірування і спадщина, яка оживлює наше мислення. Вдруге конкурс відбувається у приміщенні фантастичного музею українського народного мистецтва. Тут відбувається генетичний зв’язок. Через вас до нас промовляє слово Вищих сил, наші міфи і наші казки», – зазначив художник.
Для виконання власних художніх композицій діти разом з дорослими цікавились не тільки джерелами української міфології, але і звертались до творів української літератури, зокрема, Лесі Українки.
«Головне в наших конкурсах – це промоція нашої культурної спадщини, нашого коріння. Це мотивація і викладачів, і дітей, і батьків дізнаватися більше про українську культуру і втілювати ці знання у своїй творчості», – підкреслила одна із кураторок проєкту Ірина Петренко.
Головними експертами конкурсу стали письменниця Дара Корній – авторка книг про українську міфологію та громадська організація «Чарівний світ UA», які багато років вивчають та досліджують цю тему.
Переможці конкурсу отримали призи від організаторів проєкту та спеціальні подарунки від Дари Корній, команди громадської ініціативи «Інфо ВАРТА», «Рутенія. Графіка української мови», ГО «Чарівний світ.UA», компанії «ROSA».
Конкурс «Українська міфологія» – це не перший спільний проєкт Національного музею українського народного декоративного мистецтва та просвітницької платформи «UA.HЕRITAGE». Як зазначили організатори, черговий конкурсний проєкт розпочнеться вже з 1 серпня.
Крім того, усі роботи, подані на конкурс, увійдуть до електронного каталогу який буде завантажений на ресурс онлайн музею «UA.HЕRITAGE».
Виставка триватиме до 23 липня 2023 року.