Виставка Феєрія барв Лідії Митяєвої

афіша8нпрМонтажная область 1-100

5 квітня о 16.00 в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Феєрія барв Лідії Митяєвої», присвяченої 100-річчю від дня народження відомої художниці декоративного скла.

Декоративний набір ваз Квітуча ніч 1986 р. Митяєва Л.М. КЗХС

Виставкова експозиція презентує понад 50 творів художнього скла та порцеляни народного художника України Лідії Митяєвої (1923 – 1996),

а також живопис і графіку її доньки Таміли Московки та онуки Іванни Московки.

Твори київської мистецької династії, виконані в різних техніках, об’єднують любов до України, творчі ідеї та яскравість барв, а також особлива прихильність до карпатської тематики, зазначає Іванна Московка. Тому окрема серія робіт на виставці присвячена українським Карпатам.

Лідія Митяєва – одна із фундаторів становлення та розквіту київської школи художнього скла. Важливо зазначити, що мисткиня зробила вагомий внесок у відродження традицій української гути. У її роботах органічно поєднуються мотиви українського народного мистецтва та стилю модерн. Витончені плавні форми творів, розмаїття відтінків скла утворюють гармонію ліній, фактур, кольорів та світла.

Декоративний набір Весільний 1972 р. Митяєва Л.М. КЗХС

Багатогранний талант мисткині проявився в її роботах із безбарвного кришталю. Однією з перших серед художників вона почала декорувати вироби матовим гравіюванням, застосовуючи для цього бормашину. З особливою майстерністю Лідія Митяєва розробляла проєкти виробів з кольорового скла, виконаних вільним видуванням без спеціальних форм.

Декоративний набір Львівський 1973 р. Митяєва Лідія Мефодіївна Київський завод художнього скла

У колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва зберігаються 48 предметів порцеляни та 157 пам’яток художнього скла.

Творчі традиції родини Лідії Митяєвої плідно продовжують донька Таміла та онука Іванна Московки, які працюють у таких видах мистецтва як живопис і графіка.

Виставка триватиме до 9 травня 2023 року.

Додаткова інформація:

Лідія Митяєва народилася 14 квітня 1923 року в м. Мстиславль (Білорусь).

1938–1944 – навчалась у Республіканській середній художній школі ім. Т.Г. Шевченка (Київ).

1944–1950, 1956–1964 – художник Київського експериментального кераміко-художнього заводу.

1951–1956, 1964–1985 – провідний художник Київського заводу художнього скла.

З 1944 – учасник понад 200 художніх виставок в Україні та за кордоном.

1996 – померла в м. Києві.

У колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва виробів з порцеляни Лідії Митяєвої небагато. Це набори для напоїв, сервізи, вази, створені у співдружності з іншими художниками заводу: Ганною Павленко-Черниченко, Марфою Тимченко, Миколою Бернадським. Цікавий чайний сервіз «Київ», оздоблений зеленим листям каштанів і зображеннями видатних пам’яток столиці: будівель Верховної Ради, Ради Міністрів, Державного університету ім. Т.Г. Шевченка, Державного театру опери та балету, Володимирського собору, пам’ятників Б. Хмельницькому, Т.Г. Шевченку.

Таміла Московка навчалась у своєї матері Лідії Митяєвої, опановувала секрети майстерності з художнім склом, працювала в техніці матового гравіювання по кришталю. Навчалася в Київському художньому інституті.

Згодом живопис і графіка стали основними напрямами її творчої діяльності.

Художниця надзвичайно тонко відчуває душу природи, старовинних міст, храмів і передає це у своїх полотнах. Сюжети її графіки народжені цікавими творчими подорожами. Таміла Московка прагнула відвідати ті країни, де побував колись її дідусь – морський офіцер, який здійснив три навколосвітні подорожі.

Іванна Московка стала продовжувачем живописного напряму в родині. Бабуся і мама змалку передавали їй свої вміння. Крім того, друзями родини були відомі митці – В. Бабенцов, Г. Якутович, Д. Шостак та багато інших. Спочатку вона навчалась у скульптора М. Рапая, у приватній школі видатного художника-шістдесятника В. Зарецького, згодом у Київському художньому інституті.

Улюблені сюжети Іванни – квіти, пейзажі та міські краєвиди. У творчому доробку художниці портрети та картини із символічною образністю, а також враження від подорожей Карпатами, Хорватією, Чорногорією.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа