До 30-ї річниці Незалежності України
Історія уніформи українського війська поч. ХХ ст.
В оновлених виставкових залах Музею відкривається масштабна міжнародна виставка, у якій взяли участь 20 музеїв, архівів і бібліотек України та США.
В експозиції представлено 250 артефактів, які охоплюють період 1914–1923 рр. і висвітлюють ґенезу однострою періоду Українського Січового Стрілецтва, Української Центральної Ради, УНР, ЗУНР, правління гетьмана Павла Скоропадського, Директорії УНР. Більшість ніколи не оприлюднювалася, не відома не лише широкому загалу, а й вузькому колу фахівців.
Перлиною експозиції є «Альбом уніформ Української Армії і Фльоти за добу визвольної боротьби (1917–1921)» геральдика Миколи Битинського (1893–1972). Альбом створений у Празі (1937 р.). Під час Другої світової війни був вивезений до Німеччини, а в повоєнний час – до США. «Альбом…» ніколи не публікувався і не експонувався у повному обсязі. В експозиції представлено 134 аркуші, кожен із яких є неповторним і має виняткове історичне значення. Це світова прем’єра унікальної мистецької пам’ятки, створеної понад 85 років тому.
Серед інших раритетів, представлених на виставці, – однострої, нагороди, прапори, військові відзнаки українських мілітарних формацій періоду Визвольних змагань (1917–1921 рр.), зокрема полковника УСС ерцгерцога Вільгельма Франца Австрійського (Василя Вишиваного), генерала Армії УНР Олександра Загродського, капітан-лейтенанта Святослава Шрамченка.
У презентації виставки візьмуть участь організатори, учасники та партнери проєкту, представники української діаспори в США. В атмосферу подій занурить військово-патріотичне дійство від реконструкторів із залученням панцерника часів Першої світової війни.