Українці Санкт-Петербурга доводили, що українська мова існує

rosj1

Ще в доспецопераційні часи прес-служба Об’єднання українців Росії проводила перекличку українських організацій Росії, в якій публікувалась інформація про громадську діяльність українських орнанізацій в Росії. В сьогоднішні російські реалії українська громадська діяльність не вписується. Втім трапляються події, які заслуговують на те, щоб про них розповісти

Щороку Санкт-Петербурзький Дім національностей на початку листопада проводить збір художніх колективів національних громадських об’єднань Санкт-Петербурга під гаслом «Мы вместе». Збір є черговим заходом російської влади, покликаним продемонструвати міжнаціональну гармонію в Санкт-Петербурзі. Мабуть за інерцією попередніх років на збір було запрошено художній колектив Української національно-культурної автономії Санкт-Петербурга (УНКА СПб).

Кожному колективу відводилось по одному номеру. Перед українцями постав гамлетівський вибір: взяти участь в захолі, чи відмовитись – часи не ті, не до співів. З іншого боку, чи не можна на тлі заяв про заперечення українського етносу, про штучність держави Україна, штучність української мови використати можливість показати, що є Україна, українці, українська мова, і вони не штучні, а суть історично самобутні.

rosj2

Особливо в той час, коли вся Україна у вогні, коли спроби стверджувати наративи про штучність України, про історичну справедливість щодо українських територій за допомогою спеціальних операцій призводять до вщент зруйнованих українських міст, мільйонів біженців.

Українці зробили нелегкий вибір і вирішили взяти участь у заході. Для виступу вибрали можна сказати народну «Пісню про рушник». Але на думку організаторів заходу української мови не повинно бути, тож було чи то прохання, чи рекомендація – співати на «русском языке». або «русскую песню». Українці відмовились, і режисер концерту зумів домовитись – хай співають за своїм бажанням.

Ансамбль “Рось” під керівництвом Віолетти Гриневич виконав пісню солов’їною з великим душевним піднесенням. Пісня була тепло сприйнята глядачами, які гаряче вітали самодіяльних акторів.

Мав рацію український пророчий геній Т. Шевченко:

Наша дума, наша пісня

 Не вмре, не загине…

От де, люде, наша слава,

Слава України!

Висновок очевидний – такі пісні не можуть бути створені на штучній  мові.

Прес-служба Об‘єднання українців Росії

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа