У Києві відбулась публічна лекція до 150-річчя Миколи Міхновського

mikhn

З нагоди 150-річчя від дня народження Миколи Міхновського в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану в Києві відбулася публічна лекція історика Юрія Юзича «Невідомий Микола Міхновський: депутат, бізнесмен, борець за український Патріархат». Микола Міхновський народився у селі Турівка тодішньої Полтавської губернії (нині Київська область), його життя і діяльність тісно пов’язані з Полтавою і Лубнами. Він першим на початку XX століття озвучив ідею української державної незалежності, був основоположником українського націоналізму.

Лекція Юрія Юзича, яку організували Український інститут національної памʼяті спільно з Національним музеєм Революції Гідності, була присвячена найменш відомим фактам про цього громадського і політичного діяча. Модерувала подію співробітниця відділу організації заходів Українського інституту національної пам’яті Тетяна Бойко. Під час лекції Юрій Юзич, зокрема, розповів:

– чому переслідування за проукраїнську позицію було знайоме Миколі Міхновському з дитинства,

– який стосунок громадський та політичний діяч мав до українського патріархату,

– як Міхновський підтримував підприємців-українців за допомогою першого українського банку в Харкові,

– яким чином був причетний до прихованої українізації та популяризації постаті Тараса Шевченка у царській Росії.

«У 1912 році Міхновський, як тодішній гласний Харківської думи, наполіг, щоб у центрі Харкова було збудовано Селянський дім, де встановлено бюст Шевченка. Це була така хитрість Міхновського. І при всіх владах цей Шевченко простояв. В умовах царської Росії це був перший публічний пам’ятник. При цараті поставити пам’ятник Шевченку було фактично неможливо», – відзначив Юрій Юзич. Лекція була насичена схожими цікавинками про Миколу Міхновського.

Запис прямої трансляції лекції

Дізнатися більше Міхновського можна з інфографіки Українського інституту національної пам’яті.

Перевірити, як багато ви знаєте про цю історичну постать, можна за допомогою нашого тесту.

За матеріалами офіційного сайту УІНП

Світлина: Національний музей Революції Гідності

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа