Стартував відбір кандидатів на “Стипендію солідарності у збереженні культурної спадщини України”. Подати заявку на виплату у 500 євро можна до 1 червня.
До Міжнародного дня музеїв загальноєвропейська федерація асоціацій культури “Європа Ностра” (Europa Nostra) та Фонд світової спадщини (Global Heritage Fund) у партнерстві з Міжнародним альянсом із захисту спадщини в зонах конфлікту (ALIPH – International alliance for the protection of heritage in conflict areas) та Штабом порятунку спадщини (Heritage Emergency Response Initiative) засновали “Стипендію солідарності у збереженні культурної спадщини України” (Heritage Solidarity Fellowship for Ukraine). Мета – надання підтримки фахівцям культурної сфери України в час скрути.
Ініціатори та міжнародні партнери адресної допомоги бійцям культурного фронту вважають за потрібне зміцнювати нашу національну ідентичність саме підтримкою тих, хто докладає значних зусиль для обстоювання нашої історичної пам’яті, мистецьких традицій, духовних скарбів і вболіває за це.
Ці неурядові організації зібрали перший транш у 100 000 євро, які нададуть співробітникам музеїв, бібліотек, архівів та інших закладів культури, а також особам, які виявили професійність і громадянську активність щодо захисту культурної спадщини України під час війни. Сума одноразової стипендії становить 500 євро.
Серед критеріїв для відзначення стипендією:
-
робота в музеях, бібліотеках, архівах та інших закладах культури;
-
значний внесок у збереження культурної спадщини в умовах війни;
-
активна громадянська позиція щодо збереження культурної спадщини на окупованій / деокупованій території;
-
вияв взаємодопомоги та лідерства з метою збереження культурної спадщини;
-
відсутність чи скорочення заробітної плати через війну;
-
особливо скрутне становище працівників культури, які живуть і працюють у зоні активних бойових дій.
Заявки на перший транш стипендії треба подати до 1 червня 2022 року, заповнивши форму онлайн-анкети (https://cutt.ly/DHm2BeI).
Подати заявку з даними кандидатів на отримання стипендії можуть як юридичні особи (заклади культури, громадські організації), так і фізичні особи. Кількість заявок від одного закладу необмежена. Важливими є відповідність номінованих осіб названим вище критеріям і зазначення цього в анкеті у формі стислої історії, яка розкриває конкретні риси та здобутки особи.
Стипендіатів голосуванням визначає експертна група, яка складається з ініціаторів, донорів стипендії та представників ініціатив із порятунку спадщини в Україні.
Додаткову інформацію можна отримати за запитом на [email protected].