Публічна дискусія до річниці подій 17 вересня 1939 р.: «Перші совіти. Малознана окупація»

1920_1080

До річниці початку Другої світової війни та вступу у неї 17 вересня 1939 р. Радянського Союзу як союзника Рейху, в просторі виставки «Україна – Розп’яття» Національного музею історії України в Другій світовій війні 18 вересня відбудеться розмова, у якій музейники та історики обговорять маловідомі факти 1939-1940 рр. та початку 1941 р. на теренах Західної України.

Період так званих «перших совітів» нерідко оминають увагою, але він є складовою Другої світової війни, оскільки в цей час на землі Галичини і Західної Волині, згодом Північної Буковини та Південної Бессарабії вперше прийшли масові репресії, депортації, в П’ятихатках під Харковом та в Биківні були розстріляні польські офіцери з «українського катинського списку», серед яких були й етнічні українці тощо. Уже в цей період українці як представники бездержавної нації, опинилися по різні боки барикад: у Війську Польському та в Червоній Армії.

Фокусування уваги широкого загалу на особливостях періоду 1939-1941 рр. на західних землях Україні дозволить учергове нагадати, що для України Друга світова війна почалася у 1939 р., вже тоді українці були втягнуті у непростий вир загальноєвропейського контексту.

Спікери та гості заходу:

  • Генеральний директор Музею Юрій Савчук;

  • Олеся Ісаюк, к.і.н, Національний Музей-Меморіал жертв окупаційних режимів, Центр досліджень визвольного руху;
  • Іван Стичинський, к.і.н, співробітник управління наукового забезпечення політики національної памʼяті Українського інституту національної памʼяті;

  • Даміан Марковський (онлайн-включення), Інститут воєнних досліджень ім. Яна Карського.

  • модератор – старший науковий співробітник Музею Роман Кабачій

Трансляція заходу також здійснюватиметься онлайн на офіційній сторінці Музею: https://www.facebook.com/warmuseum.kyiv.ua/

Запрошуємо доєднатися до дискусії.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа