У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва презентували трилогію книг, виданих до 120-річчю від дня народження українського художника Олександра Саєнка, ім’я якого занесене ЮНЕСКО до списку видатних діячів культури.
Першу книгу «Творчість мистецької династії Саєнків у контексті української образотворчості XX – початку XXI століття» укладено за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції «Творчість мистецької династії Саєнків у контексті української образотворчості ХХ – початку ХХІ століть», що відбулась у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана в грудні 2019 року.
Репортажна книга «Золоте перевесло: Мистецька династія Саєнків у музеях України» представляє матеріали Всеукраїнського проєкту «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків», який було здійснено у 2019 році в музеях Києва, Харкова, Борзни (Чернігівська область), Канева та Чернігова. У виданні також зібрані й систематизовані дані про знаходження творів трьох поколінь Саєнків у різних музеях України та за рубежем.
Масштабна книга «Пам’ять роду: Епістолярії родини Саєнків» презентує епістолярну спадщину (1886–2020) роду славетного мистця Олександра Саєнка, яка ілюструє скарбницю традицій родоводу в широкій панорамі життя українського народу. Уперше друкуються листи Олександри Білозерської-Куліш (Ганни Барвінок), Андроника Лазарчука, Василя Кричевського, Сергія Устименка, Михайла Дерегуса, Василя Касіяна, Михайла Стельмаха, документи з архіву родини Саєнків.
Варто зазначити, що трилогія побачила світ завдяки подвижництву заслуженої діячки України Ніни Саєнко, що зуміла написати нову сторінку українського культурного життя. «Золоте перевесло зв’язує у сніп минуле й сучасне для того, щоб українці мали власне майбутнє», – зазначив поет Леонід Горлач.
Видані книги розраховані на мистецтвознавців, культурологів, музейних працівників, всіх, хто цікавиться українською культурою та мистецтвом.