Презентація муралу «Україна – щит Європи!»

Постер. Мурал

У День захисників і захисниць України Музей війни презентує новий артпроєкт «Україна – щит Європи!» – мурал на стіні свого Виставкового центру. Це нове переозначення меморіального простору й будівлі радянського періоду, де нині розміщена виставка «Україна – розп’яття» – перша у світі стаціонарна експозиція, присвячена війні, що триває в реальному часі, створена під час тієї самої війни.

Відколи точиться російсько-українська війна, Меморіал візуально й концептуально трансформується. На території з’являються нові, подеколи неочікувані, артефакти, утілюються креативні, актуальні проєкти.

Мурал «Україна – щит Європи!» – це важливе візуальне нагадування високоповажним іноземним гостям та всім відвідувачам Меморіалу й виставки «Україна – розп’яття» про важливу місію, яку на своїх плечах несе наша зранена держава.

Твір виконаний у синьо-жовтих кольорах добра. Саме так світова спільнота сприймає забарвлення Державного Прапора України. Водночас ворожі ракети зображені у барвах російського триколору, асоційованого з тотальним злом. Так ми вкотре звертаємо увагу світу на ті страждання й збитки, що їх зазнають Україна та українці внаслідок агресії. Мурал «Україна – щит Європи!» в серці європейської столиці стане мотиватором до ще потужнішого опору й іще дієвішої підтримки людством збройної боротьби проти імперського монстра. Це знак спротиву українців і неодмінної Перемоги.

Сподіваємось, унікальний і неповторний артоб’єкт стане впізнаваним візуальним образом опору українців російській агресії та ще однією візитною карткою Меморіалу, м. Київ і загалом України.

Автор зображення – Нікіта Тітов. Художник, представник диджитал-мистецтва, який миттєво візуалізує своє бачення актуальних подій. Усі його роботи можна побачити у Facebook, але поки що лише одна з них трансформувалась у мурал.

Дизайн і втілення унікального монументалістичного образу – київський художник Ярослав Єфремов та команда MuralMarket.

У заході візьмуть участь представники органів влади, культурної спільноти, креативних індустрій, організатори й автори мистецького обєкта.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа