Пам’ятаємо Майдан: на Відзнаку імені Сергія Кемського претендують учасники з 18 міст України

15 березня завершився перший етап ІІ Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт на здобуття Відзнаки імені Сергія Кемського. На цьому етапі учасники надсилали свої пропозиції тем майбутнього дослідження і коротку анотацію.

Організатори отримали 60 заявок із 18 міст України. Загалом 40 навчальних закладів країни. Однією з найактивніших областей у бажанні вивчати аспекти Революції Гідності виявилася Львівська область. Студенти зі Львова та Дрогобича, зокрема, з Львівського національного університету імені Івана Франка, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Львівського торговельно-економічного університету та Національного університету “Львівська політехніка” запропонували свої наукові роботи для участі у конкурсі на Відзнаку імені Сергія Кемського. Теми наукових зацікавлень конкурсантів доволі різноманітні: це біографії Героїв Небесної Сотні, історії регіональних Євромайданів, вплив на міжнародну політику, культурно-мистецький, правовий та інформаційний аспекти тощо

kems2

“Мені приємно, що ім’я сина увічнили у такий спосіб. Молоді люди цікавляться темою Революції Гідності та подають свої роботи на конкурс наукових студентських робіт. Це означає, що згадка про Сергія та його справи залишаться на довгий час“, ‒ ділиться враженнями Тамара Гаврилівна, мама Сергія Кемського.

Відзнаку на честь історика, політолога, журналіста Сергія Кемського ‒ Героя Небесної Сотні ініціювали громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні” та Національний музей Революції Гідності у рамках проєкту ”Відзнаки Героїв” у 2018 році. Реалізація ІІ Відзнаки імені Сергія Кемського втілюється завдяки фінансовій підтримці Фундації української громади Канади BCU Foundation.

“Радіємо зростанню інтересу до конкурсу, різноманітності тем, які досліджують студенти та аспіранти. Безумовно, Революція Гідності – унікальна та епохальна подія для України, усвідомлення її ролі з часом лише зростатиме. І те, наскільки вже зараз ми докладемо зусиль для неупереджених досліджень різних аспектів революції, збору, збереження та опрацювання  наукового матеріалу, може відіграти визначальну роль у трактуванні цих подій. А значить – вплине на поширення і утвердження демократичних цінностей, за які власне і стояв Майдан. Цей Конкурс один із маленьких але, віримо, дієвих кроків”, –  говорить Ольга Сало, кураторка Відзнаки Сергія Кемського, завідувачка інформаційно-виставкового відділу Національного музею Революції Гідності.

На другому етапі – учасники, чиї теми пройшли відбір, працюватимуть над дослідженнями, відповідно до вимог конкурсу. Оголошення переможців та церемонія нагородження відбудеться між 25 і 29 травня 2020 року.
kems3

Нагадаємо, минулого року на конкурс в рамках Відзнаки імені Сергія Кемського надійшло 37 заявок із 13 навчальних закладів України. Церемонію нагородження переможців 2019 року можна переглянути на YouTube каналі Національного музею Революції Гідності.

Детальніше за перебігом Конкурсу слідкуйте на Facebook-сторінці Відзнака Сергія Кемського.
kemskiy
Сергій Кемський – політолог, журналіст, активіст Євромайдану родом із Криму. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету імені І. Франка. Був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для “Української правди”, газети “День” та інших видань. Виступав за  впровадження системи прямої демократії, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги у суспільстві, контролю за політиками та боротьби з корупцією; громадський активіст, учасник кампанії “Проти міліцейського свавілля”.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа