Український інститут національної пам’яті (УІНП) підготував освітній проєкт «Діалоги про війну», який містить три відеорозмови учениці із ветеранами сучасної російсько-української війни за незалежність України на теми: «Що таке війна?», «Чому Росія прагне захопити Україну?» та «Що таке сучасна російсько-українська війна?».
29 серпня, у день пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України, з ініціативи Полтавського офісу Північно-східного відділу УІНП цей освітній проєкт демонструвався в ефірі полтавського телеканалу «Місто+».
«Показ відбувся в рамках угоди про інформаційну співпрацю між менеджментом телеканалу та головою УІНП Антоном Дробовичем. Проєкт реалізовано за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України», – повідомили в полтавському офісі Північно-східного відділу Інституту нацпам’яті.
Робота над проєктом тривала понад рік. Ініціював створення проєкту Герой України, співробітник Державного підприємства «Захист інформаційного простору» при Міністерстві культури та інформаційної політики Володимир Жемчугов, який після звільнення з російського полону проводить активну просвітницьку, національно-патріотичну роботу серед української молоді.
Тож він запропонував розробити відеопроєкт для освітян і учнів, який би розкривав сутність війни, зокрема особливості ведення сучасної російсько-української війни. Завсектору методичної роботи УІНП Ганна Байкєніч розповіла, зокрема, що окрім відеодіалогів проєкт містить і методичні матеріали: «Цільовою аудиторією проєкту є, в першу чергу, вчителі та учні. Тож УІНП співпрацюватиме з Міністерством освіти щодо поширення серед освітян цих діалогів, які містять не тільки відео, а й методичні рекомендації до них, тому що станом на сьогодні бракує якісного освітнього контенту на тему сучасної війни».
Проєкт розрахований на усіх небайдужих до долі України, особливо для учителів історії, учнів, військовослужбовців, журналістів, державних службовців, працівників музеїв, бібліотекарів, фахівців із національно-патріотичного виховання, громадських активістів.
Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП