Життя Україною
Книга, котру з хвилюванням тримаю в руках, пройшла надзвичайно довгий і, певно, непростий, шлях від її задуму й до реалізації. 20 років.
Останні слова спогадів Слави Стецько історик Дмитро Куделя записав ще у листопаді 2002 року… Через 4 місяці пані Слава відійшла у Вічність. Ще через рік від підлої кулі зловмисника, 18 лютого 2004 року, загинув Дмитро.
І ось зусиллями племінниці пані Слави, Лесі Брацюнь, яка виступила упорядницею та організатором видання збірника, з допомогою добродіїв, нещодавно у видавництві «Ярославів Вал» вийшла ця ошатна книга.
«Слава Стецько: жінка, яка творила незалежну Україну (автобіографія)». Розгорнувши книгу, читач зануриться і відкриє для себе повне пригод, небезпек, звитяг і здобутків, втрат і перемог життя.
Життя під польською та німецькою окупацією, в лавах підпілля бандерівської ОУН і у вимушеній еміграції, читач дізнається про мету і обставини створення та розгортання діяльності Антибольшевицького Блоку Народів, державотворчу діяльність після повернення на Батьківщину на посту лідера ОУН, Конгресу Українських Націоналістів, народного депутата України. Це про пані Славу. Але не лише про неї. Щедро пані Слава ділиться спогадами про своїх наставників, соратників, побратимів… Степан Бандера, Ярослав Стецько, Степан Ленкавський, Іван Вовчук… Сотні прізвищ, знакових фігур, вікопомних подій. Розкішний фотододаток. Вартісне і потрібне видання, котре зацікавить багатьох.
Дякуємо. Не забуваємо.
Віктор Рог