Нове видання: «Щит і меч» бандерівської ОУН

7adbe9b6-9e51-4d4e-9e3d-c5ea349b2f50

Книга Руслана Марцінківа, яка щойно побачила світ, безумовно викличе зацікавлення тих, хто досліджує історію ОУН. Історія цієї легендарної формації оповита таємницями, адже діяла Організація в глибокому підпіллі. А що вже й говорити про Службу Безпеки ОУН, діяльність якої була «таємницею за сімома замками»!

Монографія Марцінківа відкриває багато невідомого не лише для загалу, але й для науковців, адже написана на основі секретних архівних матеріалів. Автор концентрується насамперед на дослідженні правових засад створення та діяльності СБ ОУН, проте висвітлює й інші аспекти, зокрема кадрове її забезпечення, функції і повноваження, слідчо-оперативну та організаційну діяльність, обсяг повноважень та ідеологічну і просвітницьку складові її діяльності.

«Правдиву історію цієї структури українського визвольного руху ретельно приховували архіви, замовчували не лише представники правлячого режиму, а й самі колишні повстанці. Це досить складна тема, адже про службу, яка боролась проти НКВДистів, є дуже мало робіт. Проте дуже важливо подивитися на неї з точки зору права. Тему створення СБ ОУН я досліджував ще у своїй кандидатській дисертації. Вона цікава для мене з юних років. Адже один із родичів по маминій лінії був боївкарем. Праця була складна та клопітка. Адже, читаючи протоколи, ти розумієш, що за кожним допитом стоїть доля не однієї людини, а цілих поколінь.

Досвід діяльності СБ ОУН демонструє зрілість державницьких ідей українських націоналістів та наявність досвіду в процесі організації органів влади, які змогли ефективно функціонувати навіть в умовах підпілля», зазначає дослідник.

Сергій Вересень, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа