Музей Голодомору запрошує переглянути документальну стрічку «Кубанські козаки. А вже літ двісті…»

Кубанські козаки

«…Ми їздили по станицях. За старих часів звалися вони по-запорозькому куренями. Ходили від хати до хати, від двору до двору… Не покидало відчуття що ми вдома, все тут нагадувало Україну. Все!» Так описують автори фільму «Кубанські козаки. А вже літ двісті…» своє перебування на Кубані на початку 90-х років минулого століття.
 Фільм був створений у 1992 році до 200-ліття перших переселень запорожців на землі сучасної Кубані. «Першим запорожцям, що висадилися на Тамані 25 серпня 1792 року, присвячується», — йдеться у посвяті до стрічки.
З приходом совєтів життя української Кубані змінюється. Українці пройдуть тут через всі випробування, яких зазнала і сама Україна: радянську окупацію, розкуркулення, Голодомор, репресії, примусові депортації і зросійщення.
 Музей Голодомору запрошує всіх охочих разом переглянути цю документальну стрічку (режисер Валентин Сперкач, оператор Сергій Лисецький, голос за кадром — Богдан Ступка. Знято об`єднанням «Студія «Україна»).
 Під час перегляду також відбудеться обговорення за участі режисера фільму Валентина Сперкача і завідувача відділу досліджень Голодомору та штучних масових голодів нашого Музею, дослідника історії Кубані, професора Дмитра Білого.
З документального фільму ви дізнаєтесь про те, як в українців Кубані забирали звичаї і мову, як переписували прізвища, як нищили українську ідентичність, як ламали хребет козацтву. Це фільм про те, як українців Кубані робили перевертнями і «русскімі». Але навіть після такої нищівної асиміляції тут на початку 90-х все ще можна було почути українську мову, пісню, відчути незнищенний дух нищеного народу.
Цей фільм був і є заборонений до показу на Кубані. А від режисера стрічки ви дізнаєтесь те, що залишилося «за кадром».
Чекаємо на вас 24 червня о 15:00 у Музеї Голодомору
(Київ, вул. Лаврська, 3).
Показ безкоштовний!
Оскільки кількість місць обмежена, просимо зареєструватися:

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа