У межах відзначення Дня захисників і захисниць України та в день Покрови Пресвятої Богородиці відбулася спільна молитва за Україну й усіх, хто боронить країну у війні. Разом із родинами Героїв Небесної Сотні містянами згадали подвиг майданівців та вшанували їхню пам’ять покладання квітів.
“Свято Покрови скеровує до нашого майбутнього, важливо знати, що відбулося, та подякувати всім тим, хто дає можливість сьогодні нам тут стояти, згадуємо у наших молитвах усіх тих, хто боровся й дав змогу нам тут сьогодні молитися, згадувати та зрештою бути вільними – те, за що наш народ так багато століть молиться та бореться. Сьогодні наша боротьба не припиняється, вона не припиниться, поки ми будемо жити й поки ми будемо дихати. Наша молитва – духовна боротьба. Ми не самі, з нами Господь і Богородиця!” – звернувся до присутніх отець Юрій Косач, священик УГКЦ.
Ольга Сало, заступниця директора Національного музею Революції Гідності “У гасло “Героям слава!” закладено пам’ять про покоління наших воїнів: козацтво,Українських Січових стрільців, воїнів доби УНР, повстанців УПА. А також про Небесну Сотню. Саме Революція Гідності і їх подвиг заклав основоположні зміни в Україні, виразником яких є, зокрема і те, що вітання “Слава Україні! – Героям Слава!” стало офіційним в українському війську, а Покрова − Днем української армії. Дякуємо військовим і волонтерам за їхній чин та боротьбу”.
“Сьогодні Україна вшановує тих, хто за неї бореться. Наш народ пройшов чимало випробувань на шляху до здобуття своєї незалежності. Ворог не один раз топтав українську землю. У війнах, повстаннях та протестах у всі часи ми мужньо боролися за власну ідентичність і державність. 14 жовтня, об’єднавши в собі чотири свята, символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій і дарує впевненість, що все в Україні буде добре”, – зазначила Ольга Савенок, завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності.
До спільної молитви долучилися родини Героїв Небесної Сотні, їхні друзі та небайдужі містяни.
“Історично склалося так, що віра завжди допомагала багатьом українцям підтримувати бойовий дух під час визвольної боротьби за свободу та незалежність. Наприклад, для українських козаків-запорожців Богородиця була заступницею та покровителькою, а Покрова символізувала своєрідний небесний щит, захист від ворогів”, − зауважує Юлія Цепун, голова правління ГО “Родини Небесної Сотні”, дружина Героя Небесної сотні Андрія Цепуна.
Володимир Жемчугов, Герой України:
“Сьогодні маємо кілька свят, але всі вони пов’язані зі шляхом України до свободи, незалежності та звільнення від російської окупації. Усі події нашої історії були кроками до нашої незалежності, й, на жаль, Революція Гідності не стала завершальним кроком. Це був лише черговий крок. У ці дні свят ми згадуємо людей, які протягом 300 років виборювали незалежність. На превеликий жаль, це триває так довго, і так багато людей уже віддали своє життя. Дякуючи Богу, сьогодні ми маємо сили чинити опір. Я впевнений, що тут ми скоро будемо зустрічати свою перемогу й дякувати за це нашим героям. Нехай ці жертви будуть останніми в нашій історії, а ми залишатимемося вільною європейською країною”.
На алеї було покладено 107 жовтих та блакитних квітів біля портрета кожного з Героїв Небесної Сотні.
Організатори: Національний музей Революції Гідності, ГО “Родини Небесної Сотні” та Київська Трьохсвятительська духовна семінарія УГКЦ. За участі КП УЗН Печерського району м.Києва.