Марія Бурмака привітала педагогів з Днем Вчителя

Народна артистка України Марія Бурмака зіграла онлайн-концерт до Дня Вчителя. 28 вересня у театрі Сузір’я артистка презентувала унікальний проєкт “Улюблені класики”. На фейсбуці, де відбувалась трансляція загоду, артистка разом із музикантами привітала усіх педагогів із Днем Вчителя, який в Україні відзначають 3 жовтня.

Бурмака55

«Улюблені класики» - це масштабний проєкт, до якого увійшло 15 композицій на вірші класиків української поезії - від Шевченка до Стуса. Серед команди професіоналів, яка працює над проєктом такі музиканти, як Геннадій Бондар, Андрій Мороз, Олександр Лисенко, Кирило Бородін, Маша Хмельова. Саундпродюсером проекту став Вадим Лисиця, студія FOXXSTUDIOS.
Марія Бурмака: “Найважливіший день проєкту. Концерт “Улюблені класики” у старовинній залі Театру Сузір‘я у Києві. Живий звук, ніжні мелодії, справжні емоції і вічні поетичні рядки. Це було так, ніби ми торкнулися душі кожного з наших класиків. Поки ми пам‘ятаємо і любимо їх – вони живі, вони підтримка і опора всіх, хто оберігає, любить і захищає Україну всім своїм серцем. Цей проєкт насамперед потрібен вчителям і писався із любов‘ю до освітян. Українську літературу не так просто викладати в школі. Пісні на вірші наших класиків зроблять їх ближчими”.

Презентація проекту “Улюблені класики” відбулася у чотирьох містах України. Марія вже побувала у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна, в Українському католицькому університеті у Львові, у Вінниці в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса та у театрі Сузір’я, у Києві.
“Вони переслідують мене, - розповідає Марія Бурмака. - З моменту, як я почала працювати над проєктом #Улюблені класики, мені здається, що я постійно веду з ними діалог і відчуваю незримий зв‘язок. Гуляючи, зайшла в музей “Хата на Пріорці”, де зупинявся Тарас Шевченко в Києві і мені здалось, що побачила його тінь у дзеркалі. Приїхала на фестиваль авторської пісні в Музей Рильського заспівати «Троянди й виноград», взяла гілочку троянди і квітка зацвіла вдруге. В Каневі сталось так, що після кінофестивалю залишилась ще на день, захотіла на Чернечій горі заспівати «Мені однаково», а тоді екскурсовод обмовилась: «Ви можете попросити благословення тут чи запитати щось сокровенне. Це місце сили». Я запитала щось особисте і відповідь отримала майже в цей момент, коли чомусь захотілось обійняти Шевченківський дуб. А буквально днями у Львові зайшла в кав‘ярню і сіла в акурат на те місце, де пив каву Іван Франко. Постійно помічаю якісь знаки і підказки, ніби класики ведуть зі мною якийсь квест”.
Усі 15 композицій та мінуси можна завантажити на сайті проєкту www.класики.com
Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа