У суботу 29 січня о 16:00 запрошуємо на зустріч із відомим художником, учасником “Мистецького Барбакану” під час Революції Гідності, автором графічного роману “ТАТО” і виставки просто неба “Мальована історія Майдану” Сашком Ком’яховим. Відбудеться вона в Галереї протестного мистецтва, де митець розповість:
-
чим була для творчих людей Революція Гідності та які нові художні явища і проєкти вона породила;
-
як Євромайдан вплинув на творчість Сашка.
А також:
-
розповість про серію малюнків “Учасники” про людей Революції Гідності, яка нині експонується у Галереї протестного мистецтва;
-
познайомить зі своїми мистецько-освітніми проєктами, створеними під час і завдяки Майдану – мемами, онлайн-листівками, принтами, графічним романом та великими проєктами, які він курував.
“Не думав раніше, що під час кризи творчість художників сильно затребувана, але Майдан показав, що часто митці стають у перші ряди”, – розповів Сашко під час відкриття виставки “Мальована історія Майдану”, що до восьмої річниці Революції Гідності презентувалася на майдані Незалежності у Києві й діє там нині. – “Адже навіть у найдраматичніших і стресових ситуаціях люди зверталися саме до мистецтва, щоб якось розрадити себе. Під час подій Майдану люди розписували шоломи, щити, творили чудові графіті. Тож мені здається, що для людини мистецтво – це базова потреба”.
З початком російсько-української війни Сашко активно включився у волонтерську діяльність, брав участь в інформаційній війні, допомагав фонду “Повернись живим”.
Модератор зустрічі – Ольга Сало, кураторка Галереї протетного мистецтва, заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності з розвитку та культурно-просвітницької роботи.
Організатори заходу – Сашко Ком’яхов, Національний музей Революції Гідності.
Вхід на захід – вільний. Кількість місць обмежена, тож для участі потрібно зареєструватися.
Пряма трансляція буде доступна на сторінці Facebook Національного музею Революції Гідності.
Сашко Ком’яхов — український ілюстратор і коміксмейкер із київської родини художників. Чимало часу присвятив праці у галузях ілюстрації книжок, підручників та періодичних видань, анімації, настільних ігор, ігрової індустрії та кіно. Співпрацював з НХМУ, Мистецьким Арсеналом, проєктом “Лікбез. Історичний фронт”, із фондом “Повернись живим”, Національним музеєм Революції Гідності як художник та куратор культурно-освітніх проєктів. Співзасновник освітніх спільнот “Ілюстрактор” та “Comicsoda”. Засновник проєкту “Ukrainika”, присвяченого популяризації мілітарної історії. Працює художником в Національному музеї Революції Гідності.
Просимо всіх дотримуватися чинних карантинних вимог, а саме: мати при собі сертифікат щодо вакцинації від COVID-19 або негативний ПЛР-тест, зроблений не більш ніж за 72 години до відвідування заходу; у приміщенні надягати маску, яка закриває ніс та рот; дотримуватися соціальної дистанції.
Зареєструватися на захід
Пресслужба Національного музею Революції Гідності