Справжнім святом стала виставка декоративного мистецтва, що відбувається в рамках Міжнародного етномистецького проєкту «Екологічний ракурс», який 25 років тому був започаткований Львівською національною академією мистецтв та Національним музеєм у Львові ім. Андрея Шептицького.
Творчий доробок митців презентували в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва. Представлені твори художнього текстилю (гобелени, килими, ліжники, пояси) витинанки, писанки, предмети одягу, створені переважно з природних матеріалів, а також живопис, вироби з металу, соломки.
І хоча виставку можна вважати своєрідним творчим звітом мистецького проєкту «Екологічний ракурс», – це тільки невелика «репліка» того, що було зроблено протягом чверті століття, зазначила Зеновія Шульга – засновниця та керівниця міжнародного проєкту, доцентка Львівської національної академії мистецтв. Адже на рахунку «Екологічного ракурсу» – численні художні виставки як в Україні, так і за її межами, 8 міжнародних наукових конференцій, видання каталогів, спеціалізованої літератури, випуск відеофільмів та проведення щорічних пленерів художнього текстилю, які стали справжньою творчою лабораторією для мистецьких експериментів.
«Мета проєкту – це розвиток екології нашої культури, який інтегрував в собі багато різноманітних засобів та видів мистецтва: текстиль-етнографія, текстиль-сценографія, текстиль-фольклор. Цей проєкт унікальний як географічно, так і історично. Якщо взяти ідею, яка була продемонстрована на економічній виставці в Тернополі у 1886 році – килимарство на основі рослинних барвників, то вона ожила в проєктах: «Відродимо Глинянський килим» у 1996 році, а через 25 років – «Екологічний ракурс», – зазначив доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало, один із засновників проєкту.
Виставка триватиме до 11 липня.