З 17 травня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрита виставка вишитих сорочок XIX – початку XX століть з колекції музею.
На виставці представлено зразки із с. Власівка Зіньківського р-ну і с. Лютенька Гадяцького р-ну Полтавської обл., кошулі з Київської, Сумської та Чернівецької обл., зокрема, із с. Виженка Вижницького р-ну Чернівецької обл. та пам’ятки із с. Нижнє Кривче Борщівського р-ну Тернопільської обл.
Раніше ці вишиті сорочки можна було побачити в музейній експозиції лише у вітринах разом з іншими елементами костюма того чи іншого регіону України. А нині у відвідувачів музею є можливість не тільки оглянути сорочки з близької відстані, але і роздивитись особливості їх крою, пошиття та гаптування.
Виставкову експозицію доповнюють та глибше розкривають її зміст малюнки із графічні серії відомого київського митця Олександра Міловзорова із зображеннями повних строїв, які містять представлені сорочки.
Така комплексність показу дає можливість представити загальну цілісність святкового ансамблю українського народного костюма кінця ХІХ – початку ХХ століть.
Виставка триватиме з 17 до 31 травня.
18 травня вхід в музей вільний.