Бандера і бандерівці на проспекті Бандери

photo1694426714 (1)

У столиці воюючої України завершився перший книжковий фестиваль KyivBookFest 2023. Подія відбувалась у Pochayna Event Hall на простекті Степана Бандери, а постать Провідника ОУН була знаковою для фестивальної програми.

photo1694426714 (2)

У перший день KyivBookFest, в рамках презентації видань Української Видавничої Справи та “Книгарні бандерівців”, на стратегічній сцені, відбулась дискусія на тему “Актуальність націоналістичної спадщини: Юрій Липа, Ярослав Стецько, Дмитро Донцов, Роман Бжеський, Юліан Вассиян”. Новинки бандерівської літератури представив директор УВС, головний редактор “Шляху перемоги”, історик та публіцист Віктор Рог. Він розповів про особливості українського книговидання в умовах війни, наголосивши про ріст зацікавлення націоналістичною літературою серед українців. Задля забезпечення читачів якісною та вартісною літературою, УВС започатковано нові серії видань праць провідних ідеологів українського націоналізму: Дмитра Донцова, Юрія Липи, Юліана Вассияна, Ярослава Стецька, Степана Бандери, Степана Ленкавського, Романа Бжеського та інших. Збірники творів об’єднані темою викриття підступної сутності московщини, в які б шати не вбирався і під якими б масками не ховався її загарбницький шовіністичний імперіалізм. Фундаментальна мета досліджень – довести й переконати, що історично москва була і залишається головним ворогом самостійності й самобутності України, без уваги на позірні зміни її риторики, урядів та політичних режимів.

photo1694426714 (3)

Віктор Рог охарактеризував актуальність творчої спадщини провідних мислителів українського націоналізму, заохочуючи учасників події шукати відповіді на сучасні виклики, зокрема, і у працях Донцова, Липи, Бжеського, Сціборського, Вассияна та інших. У планах видавництва — видання третього тому “Антології українського націоналізму”, куди ввійдуть маловідомі твори теоретиків і практиків націоналістичного руху.

До участі у дискусії приєднались відомий історик та політик, народний депутат України Володимир В’ятрович та голова ОУН Богдан Червак, які відзначили вклад Української Видавничої Справи та її керівника у справу формування національної ідеї, підвищення рівня національної свідомості та виховання молодого покоління.

Справжнім центром бандерівського життя фестивалю стала локація “Книгарні бандерівців”, на якій можна було не лише придбати видання УВС та іншу націоналістичну літературу, але й поспілкуватись із представниками організованого націоналістичного руху, авторами видань, дослідниками, українськими військовиками, журналістами та поважними гостями. Зокрема, на локації “Книгарні бандерівців” побували Голова Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Олег Медуниця, директор Української Інформаційної Служби та автор “Повстанської абетки” Олег Вітвіцький, уповноважений з питань захисту державної мови, кандидат філологічних наук Тарас Кремінь, директор НАЦ Українські студії стратегічних досліджень, організатор та натхненник Бандерівських читань, а сьогодні — гранатометник 5 окремої штурмової бригади ЗСУ Юрій Сиротюк, відомий журналіст Ростислав Мартинюк, кандидат історичних наук та бандерознавець Микола Посівнич.

photo1694426714

Власне, бандерівська програма фестивалю завершувалась презентацією дослідження Миколи Посівнича “Степан Бандера. Провідник Української Ідеї” та виданням Володимира В’ятровича”УПА. Історія нескорених”. Презентація відбулась у форматі дискусії “У боротьбі за свободу: від УПА до ЗСУ”, під час якої було підреслено важливість розуміння спадкоємності і тяглості української збройної боротьби за волю та державність. Дискутанти звернули увагу не лише на потребі дослідження біографічних даних провідних членів ОУН та УПА: Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, Василя Кука та інших, але й на вивчення їхньої теоретичної спадщини, яка допомагає, у повній мірі, зрозуміти роль і значення особи як у минулому, так і під сучасну пору. На думку Володимира В’ятровича, українське суспільство поступово відривається від пропагандистських московських наративів щодо постатті Степана Бандери, але не менш важливо не піддаватись на некоректні суб’єктивні судження окремих псевдодослідників сучасності, а користуватись першоджерелами і науковим підходом для вивчення справжнього Бандери та усього бандерівського руху. Микола Посівнич нагадав присутнім одну із ключових заповідей Степана Бандери: “Наша перемога є перемогою наших ідей”, зазначивши, що майбутню українську перемогу варто розглядати саме через бандерівську призму відновлення УССД та розвалу московської імперії.

Отож, і KyivBookFest, і його бандерівська частина відбулись на належному рівні. Першочергово, завдяки Збройним Силам України, які дають можливість, у час повномасштабної війни, проводити такі заходи. Разом з тим, завдяки організаторам фестивалю та тим видавництвам, які були представлені на події, керівники яких добре усвідомлюють важливість не лише збереження галузі книговиданння в умовах війни, але й розуміють потребу розвивати та популяризувати українську книгу: художню, наукову, дитячу, книгу про війну, її причини, перебіг і наслідки. А KyivBookFest 2023 переконливо продемонстрував, що попит на цю книгу надзвичайно високий!

Українська Інформаційна Служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа