Архітекторка Оділь Дек, викладачка Гарварду, розповість про післявоєнну реконструкцію міст

event2

Французька архітекторка, урбаністка і дизайнерка Оділь Дек, яка відома своїми «бунтівними» проєктами, виступить з відкритою лекцією про інноваційні стратегії післявоєнної урбаністичної реновації 1 грудня о 18:00 (за Києвом). Вона заснувала архітектурну школу Confluence Institute у Парижі та викладала у Гарвардській вищій школі дизайну, а також була головою журі міжнародної премії RIBA 2020, яку заснував Королівський інститут британських архітекторів. Оділь Дек розповість про інноваційні стратегії післявоєнної урбаністичної реновації.

Лекція відбудеться в рамках онлайн-курсу з урбаністики, який створила українська ГО STEM is FEM за підтримки програми “Мріємо та діємо”.

Організація має на меті навчити 50 українських дівчат основам містобудування, щоб дати їм можливість зробити власний внесок у відбудову України після війни. Але всі, хто цікавиться архітектурою, урбаністикою та реконструкцією України, можуть відвідати цю та наступні відкриті лекції, зареєструвавшись за посиланням.

Під час 1,5-годинної лекції Оділь Дек пояснить, як ми можемо переосмислити міста в часи відбудови, реконструкції чи реновації.

«Це дає нам можливість вирішувати і думати, в якому місті ми хочемо жити завтра. По-перше, ковідна криза вже підштовхнула нас почати це дослідження, а в Україні війна штовхає цей процес ще далі», – розповідає Оділь Дек.

Вона також презентує свої пропозиції та архітектурні проєкти з використанням урбаністичного підходу до дизайну. Після виступу Оділь Дек відповість на всі відповіді відвідувачів.

«До відбудови України має приєднатись низка відомих архітекторів зі всього світу: Хірока Мацура, Норман Фостер та інші. Але ми маємо залучати якомога більше експертизи від різноманітних урбаністів та архітекторів, щоб наші міста стали ще кращими, ніж вони були до війни», – розповідає Єлізавета Коренко, координаторка STEM is FEM.

Освітній онлайн-курс з урбаністики втілюється в межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа