Анонс: Хорея Козацька в Музеї Івана Гончара

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”

ЗАПРОШУЄ

10 березня 2017 о 19:00

на концерт ансамблю старовинної музики

ХОРЕЯ КОЗАЦЬКА

Українська лицарська музика XVXXI століть

bigxorea2wzj2

Українська музика періоду Середньовіччя, Ренесансу, Барокко, Романтизму та неоепіка прозвучить на концерті «Хореї Козацької», присвяченому до 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. У двочастинній програмі: героїчний епос та лірика різних епох про одвічні цінності до і після Шевченка. Два цикли об’єднані між собою прагненням до відстоювання свободи та людської гідності. У концерті будуть оспівані й сучасні події на шляху боротьби за свободу.

У першій частині прозвучать твори Миколи Лисенка, обробки Олександра Кошиця, Кирила Стеценка, Валентина Сильвестрова, твори Шевченка, що озвучені невідомими композиторами і стали народними піснями, перші озвучення творів Шевченка Миколою Маркевичем, а також твори, які за переказами любив співати Шевченко і до деяких з них, за переказами, створив мелодії.

Друга частина концерту – пісні з циклу “De Libertate“. Твори на слова Григорія Сковороди, Якова Щоголіва, Данила Туптала, Івана Мазепи, Григорія Граб’янки, Лесі Українки, Василя Пачовського, Олександра Кониського, Спиридона Черкасенка, Романа Купчинського, Івана Багряного, Олександра Олеся, Василя Симоненка, Василя Стуса, Євгена Сверстюка, Тараса Компаніченка.

Хорея козацька – це суміш музичної археології, глибинного українського мелосу та живої сучасної вишуканої й сильної лицарської енергії.

хорея

Гурт «Хорея Козацька» заснований у 2005 році в Києві. Назва колективу запозичена із назви музичної пам’ятки «Chorea Kozacky», яку знайшли у клавірній табулатурі 1640-го року музичного архіву Братислави у Словаччині. Ідея створення «Хореї Козацької» належить Тарасові Компаніченку, лідерові гурту, заслуженому артистові України, кобзарю, лірнику, мистецтвознавцю та музикологу.

Своєю творчою діяльністю колектив прагне представити лицарську, інтелектуальну частину національної культури, показати українське в правдивому світлі. Репертуар охоплює музику різних епох: від пізнього середньовіччя до кінця ХХ століття. Особливої уваги в ансамблі надають давній епічній традиції. Жанрова різноманітність творів: думи, історичні, героїчні та повстанські пісні, гімни, псалми, канти, духовні концерти.

Інструменти, на яких озвучуюється музика “Хореї Козацької”: скрипка, світська бандура, бандура Остапа Вересая, середньовічна та ренесансова лютня, дуда, сопілки, блок-флейти, шалмей, корнет, фідель, віолончель, колісна ліра, ударні.

«Хорея Козацька» виконує пісні, знайдені у архівах, рукописних та друкованих збірниках. Учасники гурту займаються реконструкцією давньої української музичної спадщини, досліджують та вивчають музичний контекст доби. Митці впевнені, що гідне продовження може ґрунтуватися лише на досконалих знаннях традиції. Багато пісень, до яких не збереглися ноти, озвучив Тарас Компаніченко.

Вхід – 100 грн.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа