Знов в Україні
Варшава, Ржежув (Ряшів), Пржемишль (Перемишль) і Ситі Лайном у Київ. Нарешті дихаю українським повітрям.
Приїхав у першу чергу перепросити Україну та українців за Америку, за те, що обрала такого примітива президентом, і відчути, як вже перші кроки Екзекутивних наказів Трампа переносить Украіна.
Адже проголошено 90 денний мораторій на гуманітарну допомогу. Одні переживають, другі легковажать, зрештою сам розберуся на власній шкірі, бо буде або відносно вигідно, або буду мерзнути.
Наспіває третя річниця війни, і ситуація досить сувора, зокрема на Донецькому фронті біля міста славного Леонтовича, Покровська. Наразі Європа, а зокрема Велика Британія і Польща промовляють і словом, і ділом, голосно про підтримку. У Польщі готують президентські вибори. ПіС висунули Навроцького. Наразі це виглядає благополучно.
У міжчасі в США Трамп витягнув Америку з Світовоі організаціі здоровʼя, з Паризького домовлення про довкілля. Дві установи котрі допомагають цілому світу і не повинні бути нікому на перешкоді. Тобто доказ, що Америка з Трампом не думають про здоров’я ані довкілля. Це дуже виразні ознаки примітивізму та аморальності.
Що далі? У Польщі водій Убер, прихильник ПіСників не перестрашений Трампом, але уважає, що Америка на грані великих помилок, які можуть бути відчутними по цілому світі, і завдячує це зухвалістю. Для прикладу навів, що Американські солдати на базі НАТО ставляться з погордою, зокрема над поляками. Сказав, що це не ті солдати, що представлені у американських фільмах під час Другої світової війни
Фактично моє основне завдання в Україні зустріти волонтерів, через яких передається воєнну, зокрема військову допомогу, в основному дрони, РЕБ-и, Джіпи, а то і вантажні машини, зорові апарати. Велику роль тут відіграють священники-капелани і звичайні громадяни, навіть старшого віку, які неспроможні через похилість віку чи брак здоровʼя брати участь у бойових діях.
Заплановано також читання лекції на чотирьох університетах на тему недавніх виборів в Америці і що може очікувати Україна. Це для підготовки студентів які будуть оформлювати майбутнє України.
Настороження супроти Америки приходить не тільки від новообраного президента, але також від ним покликаного державного секретаря, Сенатора з Флориди Марка Рубійо (Малого Марка, як його прозивав Трамп), який в першому тижні після президентського впровадження кількаразово виступав на екранах з цією темою.
Думки Сенатора досить турбуючі тому, що його представлення моральної рівності двох сторін є незрозуміле, а фактично зовсім облудливе. На такі безпосередні заяви, коли він твердив що обидві сторони повинні здавати деякі інтереси, мовляв еквівалентна рівність агресора і жертви — це звичайне нагородження агресора. Малий Марко в обороні москалів вказав наскільки народ російський постраждав коштом людського життям та економічними труднощами. От потерпілі москалі.
Ще гірше сказав його вождь, мовляв, Україна спричинила цю агресію москалів. Це не можна виправдати просто як психозу чи примітивність. Я розмовляв у Києві з одним ерзянином, який провадить групою ерзів у Міжнародному леґіоні, а колись був голова Ліґи вільних народів (Росії). Він здивований Америкою тому, що були великі надії на Америку не тільки зі сторони України, але від народів поневолених в імперії.
З Путіним можуть говорити про мир тільки Україна і її союзники, і тільки тоді, коли Москва стане більш скромною, бо буде переможеною.
Це дає до розуміння, що Америку у жодному випадку не можна вважати чесним чи доброзичливим посередником. Тому треба готуватися до дальшої боротьби, яка повинна привести до економічного краху імперії, революції внутрі, та появі на місці імперії незалежних держав.
24 січня 2025 Аскольд Лозинський