Що означає “закінчення війни”

дітиАТОВ Україні ходить анекдот, що російськомовне населення лягало спати у середу 23 лютого 2022 року російськомовним а вже у четвер 24 лютого прокидалося українськомовним. У діаспорі у Ню Йорку вже 24-го у полудне я приймав участь у протестному маршруті по місті Ню Йорку з вигуками, “Зупиніть війну, Рятувати Україну, Рятувати світ.” Сьогодні я говорю тільки “До перемоги” як і всі мислячі в Україні, а зокрема її воїни. Як змінились часи! Фактично динаміка щоденна.

Закінчення війни, на підставі якого буде домовлення, як пропонував колись Захід, чи навіть інколи тепер Москва, це не розв’язання проблеми московського імперіалізму і захисту народу і території України. Сьогодні кінець війни, завтра початок нової. Якщо хтось думає, що не так, нехай ознайомиться з історією Москви. Зрештою яку частину свого тіла можете віддати? Одну руку чи другу чи навіть голову?

Добігає річниця дуже жорсткої і зовсім не виправданої війни переповненої не тільки військовою агресією, але воєнними злочинами, злочинами проти людства та явними наміром геноциду. На сьогодні це далі досліджує Міжнародний кримінальний суд, хоча щоби цього не побачити, треба бути сліпим. На цей день майже двадцять відсотків території України є під окупацією. Україна зазнала поважних людських жертв. Територія, її розбудова та інфраструктура до великої міри знищені.

Рівночасно Збройні Сили України не тільки відбили найсильніші зусилля ворога, але й перейшли у деякий випадках у контранаступ. Захід не тільки обіцяв, але почав передавати Україні більш якісну зброю, правда переважно оборонну. Це є стан на сьогоднішній день.

Для повної перемоги потрібно звільнення всієї території від окупанта і повернення до границь 2013 року. Але це замало. Закінчення війни при стані 2013 року, що є і так поки що не осягнене, означає що держава агресор може розпочати подібну агресію через кілька місяців. Підпис Москви на документі не вартий того паперу, так само як заклики Путіна чи Кирила до Різдвяного спокою.

parade

Тобто, без найменшого сумніву, перший крок до перемоги — це повернення цілісності і територіального суверенітету України. Другий крок — це покриття РФ коштів відбудови знищеної території та інфраструктури. Третій — це виключення РФ з Організації Об’єднаних Націй, та, очевидно, з її Ради Безпеки як не члена. РФ не є  членом. СРСР був. Четвертий — це розчленування РФ за виявом свобідної волі її народів, які її населяють. П’яте — це повна демілітаризація РФ, чи просто Росії, як від ядерної, так і від звичайної зброї і перевезення цієї зброї під наглядом ООН в Європу, ядерної — до Великої Британії та Франції. 

Ясно, чергування цих точок можна змінювати, тільки не перший крок, який може визначитися або повною перемогою України на полі бою або поверненням всіх збройних сил РФ на територію РФ. Чим довше це займе, тим більші кошти мусить понести РФ.

Ці умовини не є маячнею чи фантастикою, а здоровим висновком сьогоднішніх реалій у світових реаліях. РФ це ізгой цілого світу. Навіть Китай, маючи різні торговельні інтереси, не бажає повязання з РФ. Лишаються тільки такі держави як Північна Корея, Іран та Асадська Сирія, які самі є ізгоями у світі. Ці точки засадничо, за виїмком розчленування і демілітаризації РФ, знаходяться між точками виложеними Президентом України Володимиром Зеленським. Те, що не є у нього накреслене — просто не є у його компетенції вимагати. Він сподівається одначе здорового глузду світового товариства та розуміє нагоду поневолених здобути свободу, а для світу позбутися анахронізму імперії у ХХІ столітті, де одна нація поневолює і репресує інші перед очима цілого світу.

Тому треба припинити смішні, а то і шкідливі, бо на користь Москви, розмови про закінчення війни, а радше берімося до активної праці, принести Україні перемогу скріпленням її збройними можливостями, оборонними та іншими, допомогою у фізичній відбудові території, свободи від страху через сусіда, та облаштовуючи інших поневолених чи скривджених справедливим ладом (мусить відбутися фізичний зрив цих народів, бо своболу ніхто їм не дасть без їхнього труду, як вияву власної волі), у якому кожна нація має право на самовизначення, а кожна людина посідає всіма бажаними правами, не кривдячи інших осіб. Ось це, і ніщо менше, означає закінчення війни.

9 січня 2023 року Аскольд Лозинський

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа