Повернення до США
На веб-сайті Посольства США у Києві міститься така інформація:
З 26 січня всі пасажири авіакомпанії у США віком від двох років і старші повинні надати негативний тест на вірус COVID-19, зроблений протягом трьох календарних днів перед подорожжю. Крім того, мандрівники до США можуть надати документи від ліцензованого медичного працівника про одужання від COVID-19 протягом 90 днів, що передували подорожі. Перевірте веб -сайт CDC для отримання додаткової інформації та поширених запитань…
Інформація про країну
· Україна перебуває під адаптивним карантином до 1 жовтня.
· Носіння масок є обов’язковим у громадському транспорті та закритих громадських місцях. Фізичні особи та підприємства можуть бути оштрафовані за їх невиконання. Кожен повинен мати при собі посвідчення особи. Тестування на COVID-19
· Чи доступні ПЛР та/або антигенні тести для громадян США в Україні? Так
· Якщо так, то чи надійно результати тестування доступні протягом 72 годин? Так
· Тести на Covid-19 широко доступні за кошти окремої особи. Середня вартість ПЛР-тесту на Covid-19 становить 60 доларів США. Результати тесту на Covid-19 доступні протягом 24-48 годин, результати надсилаються електронною поштою та текстовим повідомленням, а також особисто. Результати доступні англійською мовою.
Спочатку я був дещо здивований цією вимогою, оскільки я був вакцинований, і тест на COVID хороший лише на момент його проведення. Заразитися можна, вийшовши з кімнати, де проводиться аналіз. Проте, оскільки моя медична освіта за будь -яких обставин вважалася б підозрюваною, я вирішив дотримуватися правил.
Готуючись до зворотної поїздки, я зателефонував до найближчої до мене лабораторії в Києві. Я дізнався, що ця лабораторія пропонує два типи тестів, один для ПЛР, який вимагає 24 годин для отримання результатів і коштує приблизно 38 доларів, а експрес -тест на антиген, який дає результати за 15 хвилин за ціною 23 долари. Природно, оскільки я одночасно скупий і захоплений швидкістю, я вирішив обрати останнє.
Тим не менш, я повинен був з’ясувати, чи мій вибір прийнятний. Потім я зателефонував до посольства США о 9 ранку наступного дня. Мушу визнати, що для навігації по боту знадобилося всього 5 хвилин. Реєстратор не міг допомогти, оскільки могли відповісти лише старші працівники. Мені сказали, що високопоставлений персонал особисто допомагає американським громадянам, які відвідують посольство, і має надто багато роботи та дзвоніть після 13:00.
Спочатку я оскаржував цю заяву, вказуючи, що я був у консульських службах для американських громадян лише п’ятьма днями раніше, щоб замінити мій загублений або вкрадений паспорт, і протягом чотирьох годин перебування там було обслужено лише 9 американських громадян. Тим не менш, я вирішив, в чому сенс, оскільки вона хороший український місцевий житель, просто робить свою роботу, говорить те, що їй сказали, і їй не потрібно дізнаватися про поганих американців, оскільки її враження про американців та Америку, ймовірно, були хороші.
Заради правди, процес заміни паспорта розглядався професійно, оперативно та ввічливо. Робота була виконана протягом зазначених чотирьох годин. Я повідомляв про цей інцидент місцевій поліції в Києві, а також охороні президентського палацу. Природно, результатів не було, але це було б правдою і в Америці. На прохання моїх друзів повідомити про це в поліцію мені пригадався епізод американської комедії «Сейнфельда», коли квартиру Джеррі пограбували, і він подав свій поліцейський звіт, запитуючи в стороні: «Ви коли -небудь що знаходили? » Поліцейський швидко відповів “Ні”. Чому українська поліція повинна бути кращою?
О 13:00 я зателефонував у посольство і негайно був переведений до старшої особи консульського відділу. (без ботів) Мені одразу і однозначно повідомили, що обидва варіанти підходять.
Я до такого позитивного полагодження не звик і роблю це неохоче, оскільки частіше я пишу критично. І от нагода. Не все задовольняє. Отжеж крім свого розташування, яке знаходиться посеред ніде в Києві, недоступне будь -яким способом танспорту, місце дійсно не у престижному положенню. Переважно такі поважні країни як США знаходяться у столицях на відповідних алеях, названих інколи як у Вашингтоні «миля амбасад». Україна має свою амбасаду у престижному відділі Вашингтону, що зветься Джоржтавн. Америка спромоглась би на краще місце. Я це ставив перед персоналом американським у консульському відділу, вони як бюрократи відповіли, що це їх влаштовує. Треба попитати у Державному департаменті США. Тепер вже поважні кошти пов’язані, одначе далеко менше чим Америка звичайно витрачає на помилки. В Україні мені сказали що це місце їм надав старий комуняка. мер Києва, але Америка не оспорювала.
Друге питання це коли Президент Байден призначить амбасадора у Київ. Його чи її немає від 2019 року коли за Президента Трампа відійшла Амбасадорка Йованович яка була призначена ще Президентом Обамою але часто не погоджувалася з Президентом Трампом. За Президента Трампа не треба було спішити бо призначений відзеркалював би політику свого президента яка не була корисною для України. Але сьогодні не можна зрозуміти, чому Президент Байден не призначив посла в Україну. Україна стратегічно ключова. Чи це недогляд чи щось інше? Треба поцікавитись.
31 серпня 2021 року Аскольд С. Лозинський