“Секрети Бандери” – “З ким спав, хто не дав?” замість “чому КГБ так хотів його знищити?”

Volodymyr Viatrovych

Viatr-premiya-stusa-2012Про “Секрети Бандери”. Назва фільму невипадкова: автори постійно намагаються розкривати секрети – “ми відкриємо цю таємницю просто зараз” звучить рефреном протягом усіх трьох годин. При цьому як відкриття подаються загальновідомі факти, а коли цього не досить – сенсації вигадуються. Документи – лише антураж у фільмі, головним джерелом якого є плітки. Грубі помилки, неувага чи навіть зневага до важливих деталей у відтворенні минулого – стиль, який наближає фільм до стандартів любовно-історичного чтива для дам, а не документального дослідження.
Врешті, де б не блукало допитливе око автора фільму (в рідній хаті Бандери, у місцях, де він вчився, боровся чи відбував покарання) найбільше воно затримується на… його ліжку. “З ким спав, хто не дав?” – це “головні” питання, відповідь на які отримає терплячий глядач цього “історичного” таблоїда.
Натомість нерозкритими після перегляду фільму залишаться секрети як “закомплексований, амбітний, фізично слабкий, із замашками садо-мазохізму” Бандера, який “не мав нічого до створення повстанського руху”, тому що “до останнього вірив німцям”, став одним із творців і керівників найпотужнішої підпільної організації в нашій історії, символом наймастабнішого антирадянського руху спротиву в історії Європи.
Чому майстерно змальованого у фільмі “непотрібного бабія”, що “робив дітей своїм секретаркам” і “потонув в еміграційних розборках”, всемогутній КГБ так хотів знищити, що послав свого кіллера на небезпечну операцію ліквідації, яка врешті коштувала чекістам величезних іміджевих втрат? Чому цей невисокого зросту, непоказний чоловічок ще за життя став героєм народних пісень, і через півсотні років після смерті залишається головним антигероєм російської антиукраїнської пропаганди?
Бандера майстерно зберігає свої таємниці? Чи може просто чекає на уважного дослідника?

P.S. Певен – фільм розрахований на розбурхування скандалу, який має втримувати увагу до нього після заключних титрів. Не маю жодного бажання допомогти у реалізації цього завдання, тому надалі не коментуватиму цього твору і не підтримуватиму жодних обурених ініціатив боротьби, що привертатимуть до нього незаслужену увагу.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа