Російська гідра в Європі: Чехія під ударом

Ромські протести2

Швидкість українського наступу наразі залежить не лише від Сил оборони, але і від допомоги західних – як військової, так і дипломатичної. Тому розхитування західної коаліції та дестабілізація Заходу будь-якими методами залишається метою #1 для кремля.

Про останній такий випадок, який стався у липні в Чехії, розповідаємо у новому аналітичному матеріалі УЦБС.

У Чехії триває напруженість навколо сутички між чеськими ромами та українцем 10 червня у м.Брно, яка закінчилась смертю рома. З того часу чеська поліція отримала 8 заяв про злочини, нібито вчинені українськими біженцями проти ромів, 5 з яких були повністю вигаданими, однак широко тиражувались не лише в Чехії, але і в росії.

Така хвиля дезінформації підкріплювалась акціями протесту ромів, на деяких з яких навіть звучали гасла «слава путіну» біля будинків, де проживають українські біженці.

Ромські протести1

Кампанія з розхитування ситуації в Чехії розпочалась фактично одразу після обрання нового прозахідного президента Петра Павла, але ромські протести, підсилювані російською пропагандою, дали їй новий імпульс. На 3 вересня у Празі заплановано проведення великого антивладний мітингу, на який учасників агітують в тому числі чеські роми.

“Кожен випадок, як ми бачимо зараз в Чехії, створює прецедент і потребує політичного рішення на рівні держави. Однак без викорінення російських впливів у країнах Заходу та всього світу ми опиняємось в ситуації, де рубаємо одну голову гідри, а на її місці одразу виростає інша”, – зазначив голова УЦБС Сергій Кузан.

Отримано з поштової розсилки УЦБС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа