Зустріч Пристайка в Нью-Йорку з членами Крайової Екзекутиви УККА

ucca-logo3

19 лютого ц. р.  під час робочої поїздки до штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй, Міністер закордонних справ України, Вадим Пристайко, зустрівся з членами Крайової Екзекутиви УККА.

prystajko-UCCA
Відкриваючи зустріч, президент УККА Андрій Футей привітав міністра в Нью-Йорку і подякував йому за те, що він завжди бажав зустрітися з провідниками нашої громади. Відтак А. Футей розказав про проєкти праці УККА на 2020 рік, а зокрема він повідомив міністра, що в цьому році  УККА відзначатиме 80-річчя свого існування і запросив міністра взяти участь у XXIII конґресі УККА, який відбудеться в жовтні 2020 року.
Міністер Пристайко подякував УККА за всю роботу та наголосив, що Україна вдячна та надіється на дальшу постійну підтримку українсько-американської громади у зміцненні зв’язків між США та Україною та реалізації ініціятив президента Зеленського.
У понад годинному сердечному та відкритому діялозі, під час якого обговорювались різні теми, зокрема поточна війна Росії в Україні. Міністер Пристайко наголосив, що головним пріоритетом президента Зеленського залишається відновлення територіяльної цілісности України мирним шляхом.
УККА вважає, що перспективи миру можуть бути досягнуті лише в тому випадку, якщо Росія повністю відмовиться від суверенної української території і, зі свого боку, УККА зобов'язана сприяти зміцненню американсько-українського стратегічного партнерства, співпрацюючи з членами Конґресу для двопартійної підтримки України, посилення санкцій проти Росії та поширення правди про реальну ситуацію в Україні - як спосіб боротьби з російською дезінформацією.
Інші питання, що були порушені під час зустрічі, включали програму НАТО «Партнерства розширених можливостей», статус головного союзника з НАТО (МНА) для України, майбутнє 75-річчя заснування Організації Об'єднаних Націй, оригінальним співположником якої була УРСР, а також гуманітарні потреби надання допомоги в галузі медицини.

Опубліковано Українці в світі.