Маланка у Єкатеринбурзі

13 січня 2021 р. українці  Єкатеринбурга відсвяткували Новий рік за старим стилем. Українці вміють весело святкувати! Ще б пак, адже мають таку багату історію та традиції, котрі прийшли ще з давніх часів від їхніх пращурів. Напередодні Старого Нового року (у ніч з 13 на 14 січня за новим стилем) відзначається Щедрий вечір. Українці Єкатеринбурга перетворили цей вечір на справжнє щедре українське свято.

PidopichniMalanky-1024x768

Розпочав святковий вечір почесний голова Української національно-культурної автономії Стефан Паняк, який виступив з привітальним словом, побажав усім добрих гараздів і миру нашій Батьківщині Україні.

Святковий настрій створили колядки у виконанні ансамблю «Дніпряночка». Треба спитати у пана Стефана, чи він теж співає “Дніпряночці”.

Dnipryanochka-768x434“Дніпряночка” і Стефан Паняк

Наталя Сидоренко виконала пісню « Мальви».

Срібний голос Уралу Сергій Фролов  заспівав «Ніч яка місячна».

Лідія Ковалів-мотор громадської роботи української організації розповіла присутнім про історію свята. Воно  пов’язане з  дохристиянськими традиціями, а вже за християнським календарем – це день преподобної Меланії. У сучасній народній традиції два свята об’єдналися. Тепер вони називаються Щедрий вечір і свято Маланки. Маланка— покровителька молодих дівчат.

LidaKovaliv-461x1024Мотор Ліда Ковалів

На вечорі дівчата пригощали гостей варениками з сюрпризами, на столі була кутя і смаколики. Чудові, смачні українські страви пані Вікторії додали святковому вечору особливих щедрот.

Свято вдалося, і окрема подяка за підготовку і проведення вечора керівнику ансамбля «Дніпряночка» Наталі Царегородцевій.

Прес-служба Об/єднання українців Росії

Опубліковано Українці в світі.