Світлій пам’яті незламної

З глибоким сумом і скорботою повідомляємо, що 26 червня на 92 році життя в Тернополі відійшла у вічність довголітня членкиня бандерівської ОУН, політв’язень комуністичних концтаборів світлої пам’яті

zhulkowska

Ольга Андріївна Жулковська

Народилася 12 липня 1928 року в селі Глібів Гусятинського району на Тернопільщині в селянській родині, в якій отримала міцне патріотичне виховання.

У 1943 році стає до лав революційної ОУН, заприсягнувши віддати всі сили боротьбі за волю України і дотримувалася приречення все життя. В лавах ОУН також перебувала рідна сестра Стефа, яка загинула в боротьбі.

19 січня 1950 року дівчину разом з родиною було заарештовано і після кількох місяців катувань вивезено в Амурську область. Лише через 10 років тяжко хворій жінці з інвалідністю після тяжких мук і поневірянь та болючої втрати малого сина вдалося повернутися до рідного краю. Працюючи, вчилася, закінчила середню школу і Львівський технікум.

«Перше щастя у своєму житті, вистражданому, знівеченому, настало в часі відродження Української Держави. Я забула про всі свої нещастя і пішла назустріч новій долі, на боротьбу за все своє рідне, вистраждане…», – згадувала пані Ольга.

Була організатором і учасником багатьох патріотичних заходів в різних куточках України, делегатом різних з’їздів і конференцій. членом Ради Спілки політв’язнів і репресованих та головою Ліги українських жінок Тернопілля, користувалася заслуженим авторитетом в патріотичному середовищі і була добрим наставником і опікуном молоді. Автор поетичних збірок та спогадів.

Висловлюємо глибокі і щирі співчуття рідним і близьким Покійної. Завершуємо сумне слово рядками з її вірша:

І стежина моя була повсякчас прямою,

Так, як вторувало мені моє життя.

Я шляху не сплямила ні зрадою, ні ганьбою,

З чистим серцем до тебе я, ненько, прийшла.

Скажіть, що жила, працювала,

Для України все віддала

І вас на це благословляла.

Тереновий Провід ОУН

Опубліковано Національна пам'ять.