Сто років тому на Галичині почала діяти Українська військова організація

konovalecУ 1920-му на Галичині почала діяти Українська військова організація (УВО)- підпільна структура, яка продовжила боротьбу за незалежність України. Задля цієї мети УВО об’єднала військових та цивільних різних політичних поглядів. 1921 року очолить організацію Євген Коновалець. Він надасть їй нового поштовху, закладе в організаційну основу принцип соборності та самостійності України, намагатиметься поширити діяльність організації на всі українські землі, більшість яких опинилася під владою Польщі та більшовицької Росії.

Українське населення тих західноукраїнських земель, які перебували під контролем польської влади, примусово полонізувалося. Для спротиву полякам члени УВО обрали популярні на той час радикальні методи боротьби: атентати (політичні замахи та вбивства), екси (експропріацію державних коштів на потреби організації), акції саботажу та диверсії. Саме УВО стала кістяком і бойовим ядром створеної у 1929 році Організації українських націоналістів.

Про боротьбу УВО розповідає новий ролик Українського інституту національної пам’яті, створений спільно з Bober Film Studio.

В ролику використані історичні фото та кадри кінохроніки, фрагменти історико-документального фільму режисера о.Михайла Греділя «Незламні», відео, надані Військовим телебаченням України та Приватним військовим музеєм «Штурм».

Завантажити ролик у високій якості можна тут: https://bit.ly/338csV4

Український інститут національної пам’яті

Опубліковано Національна пам'ять.