Великдень для героїв

IMG_4537

15 квітня /11:00 / Алея Героїв Небесної Сотні біля каплички і Хреста/

Віками українці боронять життя та свободу на східному фронті. Проте війна на Донбасі, як продовження Революції Гідності й Української революції 1917–1921 років, відстоює не лише землю. Передусім – свою ідентичність, а, отже,  цінності та традиції. 

Тисячі співгромадян стали УКРАЇНЦЯМИ на Майдані, коли відчули й осмислили власну національну гідність, у колі однодумців співаючи народних пісень, відзначаючи рідні свята. Художники, музиканти, науковці й інші митці надовго віднайшли на Території Гідності не лише потужне натхнення, а й багатотисячну вдячну аудиторію. Отже, Майдан був не лише за політичну, а й за духовну самодостатність українців.

З 30 березня 2017 року Національний Музей Революції Гідності започаткував проект «ВЕЛИКДЕНЬ ДЛЯ ГЕРОЇВ», до якого вже долучилися київські дітлахи, які розписували писанки Героїв Небесної Сотні. Майстер-класи з писанкарства відбувалися у школах міста Києва, у просторі  освітнього фестивалю Арсенал Ідей та галереї «Світлиця».

pysanka_1

«Наше суспільство зараз у стресі. Людина схильна від тривоги й болю ховатись у родинні свята. Але варто дбати про свято не тільки в межах сім’ї, а й по можливості виносити його на тих наших співвітчизників, яким його не вистачає. Зокрема, наш музей намагається, щоб не лише в жовтні, листопаді та лютому пам’ятали про українських новітніх героїв. Плануємо 107 пасок і 107 писанок занести до образів Героїв Небесної сотні. Решту передамо захисникам України на фронт. Адже всі ми – одна родина», – пояснив Ігор Пошивайло, директор Національного Музею Революції Гідності.

wiatr_2

10 квітня в Осередку галицького духу «Біґос Паб» до творення свята захисникам України долучилися й відомі особистості серед яких Василь Вірастюк, володар титулів «Найсильніша людина України» та «Найсильніша людина світу»; Євген Нищук, Міністр культури України; Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті; Анжеліка Рудницька, співачка, президент мистецької агенції «Територія А»; Олександр Гливинський, спортивний коментатор, прес-секретар національної команди України з футболу; Павло Сидоренко, представник Ініціативної групи постраждалих на Майдані; рідні Героїв Небесної Сотні Інна Плеханова, Тамара Швець, Світлана Бадера, Юлія Цепун та Ігор Кульчицький з родиною; Сергій Фартовий, ветеран АТО, підрозділ спецпризначення «Київ»; Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності; господар Біґос Пабу – Петро Мартин з дружиною, а з ними – співробітники Національного Музею Революції Гідності та «Першого в Києві галицького пабу «Bigos Pub».

bigos pub_3

Захід надзвичайно символічний, адже це повернення до наших вікових традицій сповнене щирості та світла, передавання прадавнього символу до людей, над головами яких розриваються гармати та пролітають кулі. На передовій дуже загострене відчуття цінності життя, тому кожен з бійців береже ці дарунки, немов святиню. Зрештою, саме свято Великодня через віру і любов дарує воскресіння”, – зазначив Євген Нищук, Міністр культури України та учасник ініціативи «Великдень для Героїв».

bigos pub_4

Етнолог Галина Олійник та майстрині Наталя Фесенюк, Марія Пошивайло та Ольга Сало залучили учасників дійства до випікання пасок і малювання писанок для воїнів-захисників на передовій, зокрема в Авдіївці. А оскільки наші пращури у Великодню пору вітали не тільки живих, а й вшановували мертвих, то в знак пошани Великодні вітання отримають і полеглі захисники Революції Гідності. За давнім звичаєм, 107 пасок і 107 писанок будуть освячені в капличці Героїв Небесної Сотні та покладені напередодні Великодня, 15 квітня, об 11:00 біля портретів на Алеї Героїв Небесної Сотні.

«Тільки там, де пам’ятають загиблих, є ті, хто захищає живих» – ця фраза є неофіційним гаслом нашого Інституту. Тому я з радістю долучився до акції, завдання якої – вшанувати загиблих героїв і привітати живих перед найбільшим християнським святом Великоднем», – говорить Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті.

ПОДІЯ у FB

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа