Голова ОУН (б) Олег Медуниця у Клівленді

19 квітня Українська Громада Клівленда зібралася в СУМівській Домівці «Верховина» на зустріч з Головою Організації Українських Націоналістів Олегом Медуницею. На заході, організованому третім осередком Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) та Об’єднанням Українських Організацій Огайо (УЗО), були присутні представники організацій УЗО, ООЧСУ, СУМ, ПЛАСТ, «Клівленд-Майдан», «Врятуй Україну» та Товариство УПА.

Перед цією подією Олег Медуниця відвідав пам’ятники української діаспори та історичні церкви, зокрема собори Святого Йосифата УГКЦ, Святого Андрія УГКЦ та український православний собор Святого Володимира Великого в Клівленді та поспілкувався з місцевими українцями. Провідник ОУН зупинився біля двох великих пам’ятників, перший – жертвам Голодомору 1932-33 рр., а другий – пам’ятник і цвинтар Українським Героям ОУН, УПА, Українських Січових Стрільців, УНР та інших військ. де похований командир крутян Аверкій Гончаренко та учасники рейдової групи УПА «Громенка».

«Немає перемоги чи миру для України без повного розпаду Росії», – наголосив Олег Медуниця. Голова розповів про роботу і задачі АБН, про діяльність націоналістів, створення в Києві Університету Вільних Народів, функцію Фонду Оборони України ОУН, представив нові видання «Книгарні бандерівців» та часопис ОУН «Шлях Перемоги». Протягом години Голова ОУН відповідав на запитання та спілкувався з українською громадою.

На завершення конференції виступив Юрій Кимйотик, керівник ООЧСУ м. Клівленд:

«Тут, у Клівленді, зараз живе молоде покоління, яке не бачило ні жахів Радянського Союзу, ні тріумфу 1991 року. Покоління, яке народилося з незалежною Україною на карті світу і яке виховувалося, щоб зберегти її. Покоління, народжене на покликах свободи 2005 року, яке виросло на вогні Революції Гідності 2014 року, яке спостерігало за бойовими і праведними битвами на Донбасі, нині живе в добу визвольної боротьби.

Хоча ми народилися не в Україні, нас живив страх втратити її. Зараз ми живемо у Велику Годину і всі наші помисли і дії для воюючої України», – зазначив він.

Українська Інформаційна Служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа