Як отримати пенсію за померлого

Багато українців не знають, що мають право отримати недоотриману пенсію померлого члена родини, а також допомогу на його поховання. Ось який перелік документів потрібно для такого виду соціальної допомоги і як отримати кошти померлого члена родини.

Згідно зі статтею 51 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсію, недоотриману у зв’язку зі смертю її одержувача, виплачують членам його сім’ї, які жили разом із пенсіонером на день його смерті. А також непрацездатним членам родини, які були на його утриманні,

незалежно від того, де вони жили. Якщо за отриманням пенсії звертаються кілька правовласників, гроші ділять між ними порівну.

Для того, щоб отримати пенсійну виплату необхідно звернутися до Пенсійного фонду України за місцем реєстрації померлого протягом 6-ти місяців із дня відкриття спадщини. До місцевого управління Пенсійного фонду необхідно подати такі документи: свідоцтво про смерть, паспорт, документи, що підтверджують родинні зв’язки з померлим: свідоцтво про народження або про шлюб.

Якщо ніхто із членів сім’ї не звернувся за пенсією, вона входить до спадщини. Щоб її отримати, спадкоємець має звернутися до будь-якого нотаріуса, щоб він вніс суму до спадкового майна.

Зазначається також, що в разі смерті пенсіонера люди, які здійснили поховання, можуть отримати допомогу в розмірі двомісячної пенсії, яку він отримував. Для цього треба звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем реєстрації пенсіонера. Із собою потрібно мати такі документи: паспорт; свідоцтво про смерть або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану, заяву про отримання допомоги.

Інформаційний відділ Партії Пенсіонерів України

Опубліковано Економіка.