Соняшникова чи оливкова: яка олія заслуговує на увагу?

На ринку пропонується декілька видів олії: оливкова, соняшникова та кукурудзяна. Насправді, затребуваністю користуються лише перші два види. Вони підходять для приготування багатьох страв, смаження та заправки салатів. Перш ніж купити олію, потрібно розібратися, яка з них корисніша, і чи є між ними різниця?

Харчова цінність

Перше, на що слід звернути увагу – склад жирних кислот. Вони сприятливо впливають на стан здоров’я. Як ви вже встигли зрозуміти, йдеться про Омега-3 та Омега-6. Перший компонент міститься в оліях в мінімальній кількості, не впливаючи на здоров’я. Якщо говорити про Омега-6, то в соняшниковій олії його кількість досягає 74%, а в оливковій – до 20%. До інших важливих компонентів можна віднести:

  • Вітамін Е – зміцнює серце та судини, а лідером за його вмістом буде соняшник. Концентрація корисної речовини зберігається навіть при термічній обробці;
  • Мінеральні речовини – містяться однаково в обох типах продукції;
  • Фосфоліпід лецитин – він зменшує кількість холестерину і має антиоксидантний вплив;

Виходячи з цього порівняння, висновки стають очевидними, але є ще одне актуальне питання.

На якому маслі краще готувати?

Нерафіноване може застосовуватися тільки для приготування салатів, оскільки під впливом температур у ньому з’являються канцерогени. Для смаження підійде рафінована оливкова та соняшникова олія. Якщо використовується фритюр, то придатною буде рафінована оливкова, тому що в ній міститься велика кількість олеїнової кислоти. Це дозволяє отримати стабільність до окислення за впливу високої температури.

Який варіант вибрати? Пропонуємо ознайомитись з коротким підсумком:

  1. Соняшникова – класичне рішення, яке підходить для смаження та заправки салатів. Вона має нейтральний смак, легкий аромат та збільшений вміст вітамінів;
  2. Оливкова – славиться специфічним смаком, що нагадує трави. Її регулярне вживання сприятливо позначається на стані ШКТ;
  3. Кукурудзяна – має насичений смак і буде гарним рішенням для приготування м’яса;

Кожен має свої смакові уподобання, тому рекомендується спробувати всі варіанти, щоб підібрати найкращий варіант для себе. Також зверніть увагу на проходження рафінування – фільтрація, яка позбавляє олію осаду. Це ідеальне рішення, якщо продукт буде проходити термічну обробку. Якщо ви бажаєте додати його до холодної страви, то можна заощадити, та обрати нерафіновану. 

Де зробити замовлення?

Купити якісну продукцію можна в онлайн магазині «ВізОК». В наявності представлений широкий асортимент товарів, за цінами виробника. Купити олію можна як у невеликому об’ємі, так і оптом у 5 літрів. Правильно зробивши вибір, можна насолоджуватися неперевершеним смаком страв та отримувати користь. 

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа