Внутрішньо переміщені особи у Краматорську отримали нове житло в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України

eu-investbank

Європейський інвестиційний банк профінансував реконструкцію школи, що перетворилася на житловий будинок для родин, переміщених через збройний конфлікт на сході України

Краматорськ, Донецька обл., 15 листопада 2021 р. – Сімнадцять сімей, переміщених через збройний конфлікт на сході України, отримали ключі від своїх нових квартир на церемонії завершення проєкту реконструкції житла, який здійснювався в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ).

Проєкт передбачав переобладнання будівлі старої школи на вул. Абая, 4, смт Біленьке, м. Краматорськ, на 17 сучасних квартир. Проєкт у Краматорську профінансував Європейський інвестиційний банк, довгострокова кредитна установа Європейського Союзу, в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Програма також отримала грант ЄС на суму 1,5 млн євро як технічну допомогу. Програму впроваджує Міністерство розвитку громад та територій України спільно з органами місцевого самоврядування за технічної підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Двоповерхова будівля школи 1940 року побудови не функціонувала з 2004 року. З початком проєкту з переобладнання житла в 2016 році будівля отримала статус житлової, і в ній було проведено капітальний ремонт. Зокрема, було проведено термомодернізацію будівлі (утеплення фасаду, підвалу, даху, заміну системи опалення, вікон, дверей), а також встановлено котельні для опалення та очищення води.

Інтер’єр будівлі був повністю перепланований на квартири, обладнані туалетами та ванними кімнатами, меблями, вітальнями та їдальнями. Далі були проведені роботи з благоустрою прибудинкової території та облаштування зони відпочинку і дитячого майданчика, а також роботи зі збільшення потужності електропостачання будівлі.

Загальна вартість проєкту склала понад 31,5 млн грн (близько 1 млн євро відповідно до нинішнього курсу).

Під час церемонії відкриття нового житлового будинку в Краматорську Голова Донецької ОДА Павло Кириленко зазначив: «Досі питання забезпечення житлом залишається одним з найгостріших для вимушених переселенців. Тільки в Краматорську ми відремонтували вже три гуртожитки. За програмою Європейського інвестиційного банку плануємо завершити ремонти ще 10 подібних будинків загалом для однієї тисячі людей».

Голова Представництва ЄС в Україні, Посол Матті Маасікас наголосив, що Європейський Союз активно підтримує розвиток соціальної інфраструктури по всій Україні.

«Нове житло для внутрішньо переміщених осіб у Краматорську в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України є хорошим прикладом партнерства між українською місцевою владою, ЄС, ЄІБ та ПРООН, — сказав пан Маасікас. — Ці інвестиції в ремонт шкіл, дитячих садків, лікарень та квартир забезпечать людям гідні умови для життя та розвитку».

Старший спеціаліст сектору з регіонального розвитку Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкотт сказав, що перепрофілювання будівлі старої школи в гуртожиток це як один із елементів відновлення інфраструктури сходу України.

«За допомогою Надзвичайної кредитної програми для відновлення України ми демонструємо, як разом із місцевою владою ми можемо дати нове життя старій інфраструктурі», – додав пан Дрейкотт.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила: «Наші заходи з розвитку орієнтовані на людей. Кожен повинен мати рівний доступ до можливостей, зокрема до гідних умов життя».

Під час церемонії внутрішньо переміщені особи отримали ключі від нових квартир.

Опубліковано Економіка.