Канада побудує спеціальний космодром для запуску українських ракет

cyclone

Канадською компанією Maritime Launch Services оголошено про плани на будівництво космодрому, з якого будуть проводитися запуски українських ракет “Циклон-4М”.

За повідомленням видання CBC News, космодром почнуть будувати через рік в провінції Нова Шотландія. Здійснення першого запуску заплановано вже 2020 році. А вже на 2022 рік компанією заплановано запускати по вісім ракет щорічно.

MLS розглядала 14 можливих майданчиків під космодром, але зупинилася на ділянці біля населених пунктів Кансо і Хейзел Хілл на північному сході Нової Шотландії.

Maritime Launch Services зареєстрована в Галіфаксі, її власники – три американські фірми.

До речі, раніше ракета-носій “Циклон-4” призначалася для Бразилії. Але укладений в 2003 році договір про довгострокове співробітництво щодо використання РН “Циклон-4” на пусковому центрі Алкантара був в односторонньому порядку денонсований бразильською стороною влітку 2015 року. Згідно з процедурою, рішення про денонсацію договору набуло чинності влітку 2016 року.

У Києві допускали, що рішення Бразилії щодо розриву співпраці могло бути прийняте під політичним тиском: бразильці розраховували на поглиблення співпраці з РФ. У новій ситуації Україна озвучила плани по створенню альтернативного перспективного стартового майданчика для РН “Циклон-4” в Північній Америці.

Джерело: uapost.us

Опубліковано Економіка.