Фірташ залишив аграріїв без добрив. Депутати вимагають від Гройсмана рятувати ситуацію

добриво

Сьогодні народні депутати, члени Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, Микола Кучер, Микола Люшняк та Андрій Кіт на брифінгу у Верховній Раді заявили про критичну ситуацію, яка склалася з постачанням азотних добрив для фермерських господарств.

«Напередодні початку весняно-польових робіт аграрії перерахували кошти за 250 тисяч тонн азотних добрив, але, через обмеження газопостачання двох хімічних підприємств Рівнеазот та ПАТ Азот міста Черкаси, зазначені заводи припинили виробництво. Наразі кошти аграріїв заморожені, що може призвести до кризи неплатежів та банкрутства значної частини агропідприємств. Підприємства ці кошти уже не повернуть, бо вони були спрямовані на поповнення обігових коштів — купівлю того ж газу, на сплату податків та інше. При цьому у аграріїв відсутня фінансова можливість на повторну закупку добрив, навіть якби і було де їх закупити», – заявив Олександр Бакуменко.

За словами народних депутатів, якщо протягом наступних 2-3 днів не відновиться робота українських хімічних підприємств та відповідно вчасно не розпочнеться активне внесення добрив, аграрії матимуть суттєву проблему з кінцевою врожайністю зернових та олійних культур.

Народні депутати-члени аграрного комітету звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, з проханням терміново вжити вичерпних заходів щодо втручання в ситуацію, яка може призвести до значних втрат сільськогосподарського виробництва, недоотримання валютної виручки і серйозної кризи в агропромисловому комплексі.

Received: from webmail.uh.ua [93.190.43.23]; Thu, 16 Mar 2017 16:02:37 +0200

добриво

Опубліковано Економіка.