З нагоди 170-ліття Панаса Мирного запрошує полтавська шкільна письменникова читальня

У Полтавській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 8 імені Панаса Мирного до 170-ї річниці від дня його народження гостинно відчинила двері читальня класика української літератури.

1 Книги-Перші подарунки!

У Зеленому Гаю на місці останнього спочинку письменника та його дружини Олександри Рудченко лягли квіти від шанувальників спадщини майстра слова. На святкових урочистостях «Увічнити – торкнутися душею до слова, до таланту, до снаги…» з ушанування ювілею великого земляка директор Мирнівської ЗОШ № 8 спеціаліст вищої категорії, учитель-методист Світлана Богодиста оголосила про заснування іменної письменникової читальні.

2 Перерізаємо стрічку!

«Нині ми відкриваємо шкільну читальню імені Панаса Мирного – письменника, чий талант відомий не лише в Україні, а й в усьому світі», – запросила гостей мистецького дійства приєднатися до започаткованої справи заслужений працівник культури України, лауреат премії імені Панаса Мирного Полтавської обласної ради, ініціатор відкриття пам’ятної дошки Панасові Мирному Валентина Шемчук.

4Перші читачі!

Панас Мирний – великий полтавець, хто своєю творчістю збагатив рідну мову, примножив славні традиції красного письменства. Зустріли перших відвідувачів Мирнівської читальні, перерізавши традиційну стрічку, наставники юних книголюбів Світлана Богодиста й Валентина Шемчук.

На поличці оселилися подаровані до шкільної читальні перші книги. Це – хроніка з життя Панаса Мирного та Івана Білика «Брати і побратими» Михайла Медуниці та «Катрине весілля» – уривок із роману Гната Хоткевича «Тарас Шевченко» від обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада». Літературно-художні видання, присвячені Великому Кобзареві й «симфоністу української прози», передані школярам-читцям у рік ювілеїв народження Тараса Шевченка й Панаса Мирного.

Символічно, що саме зараз учні та вчителі долучилися до проекту швидкочитання, який впроваджуватиметься в полтавській Мирнівській школі № 8 з нового навчального року.

Валентина Шемчук,

заслужений працівник культури України,

лауреат премії імені Панаса Мирного,

член Національної спілки журналістів України

Опубліковано Культура.