Виставку української художниці відкрили в Токіо

skoro

Виставка мінімалістичних пейзажів Зої Скоропаденко в одній з провідних галерей сучасного мистецтва Токіо “Art for Thought’ організована за підтримки Art Alliance. Це перша виставка серії “Інтелектуальні пейзажі” Зої Скоропаденко в Японії.

Серія “Інтелектуальні пейзажі” була створена Скоропаденко під час її численних поїздок швидкісними поїздами між Парижем (TGV), Монако, де вона працює і живе, в Японії (Shinkansen), Каліфорнії, в Україні (Хюндай), Бєльгії (Thalys) та Великобританії (Eurostar).

Під час своїх подорожей художник “схоплює”на папері японською тушью пейзажі, які пролітають за вікном зі швидкістю 320 км/год.

Розмиті, вони блимають за вікном її вагона, як слайдшоу. Кожна мить – новий ландшафт, новий пейзаж. Кожну секунду – новий ескіз.

Пейзажі зображують сільські пейзажі Франції, Японії, навколо її арт-студій, простори Українського ландшафту, морські пейзажі довколо Монако, пляжі Каліфорнії.

Скоропаденко обожнює поїзди. Художник пояснює, що, по-перше, поїзди економлять час, бо до аеропорта треба зазвичай доїжджати за місто, заздалегідь, проходити неприємний контроль, мати лише стандартну кількість багажу (що для художника з його матеріалами завжди проблематично) і тд. По-друге, залізничне пересування економить нерви.

Що також важливо. “Шкода, що наразі з Європи немає швидкісного потягу до Токіо, – каже Скоропаденко, – а то я б із задоволенням приїхала б на ньому”.

На виставці в Токіо представлені пейзажі з Акія, Камакура, Ньюпорт Біч, Фукусіми, України, Монако та Франції. Також експозиція містить декілька робіт з відомої в Японії серії “МОЛОКО”.

МОЛОКО – це рельєфні живописні роботи виконані в монохромному кольорі олією на полотні. Ця серія робіт була створена Скоропаденко як реакція протесту проти мачо-мистецтва, яке пропонують аудиторії такі міжнародні арт-ринки, як Frieze в Лондоні та FIAC в Парижі.

Всі картини серії виконані олією і не просто забарвлені, вони викарбовані. Їх рельєф змінюється завдяки руху світла, виявляючи рухоме зображення деталей.

Кожна робота серії виконана в трьох основних кольорах: блакитному, рожевому та жовтому. Блакитний колір асоціюється з холодним молоком, рожевий – з парним, жовтий колір – це колір теплого, розігрітого молока.

На кожній картині зображена шклянка, пляшка або інший шкляний посуд з молоком. На задньому плані – пейзажі з подорожей художника. Скоропаденко каже: “ Я хочу щоб ви розглядали та знаходили в моїх роботах кожен раз щось нове. Роботи з серії “МОЛОКО” містять багато таємничого в собі, багато секретів, які чекають на свого глядача.

Джерело: uapost.us

Опубліковано Культура.