Три нових фільми на міжнародному фестивалі історичного кіно

18-19 квітня Х Міжнародний фестиваль історичного кіно «Поза часом» в Києві демонструє три нові стрічки В’ячеслава Бігуна, повідомляють організатори фестивалю.

«Маріуполь в огні» — збірка однохвилинних фільмів (у форматі мобільного кіно) про Маріуполь під час російського вторгнення в межах серіалу «Україна в огні 2».

«Остання зйомка» — збірка з 74 однохвилинних серій циклу «Остання зйомка» серіалу «Україна в огні 2», присвячена 75 журналістам і кінематографістам, які загинули в російсько-українській війні, переважно створена за матеріалами унікальних приватних відео і фото.

Нагадаємо, що серіал «Україна в огні 2» — це найкращий серіал року за версією Української кіноакадемії, лауреат «Золотої Дзиґи» 2023 року.

Фільм «Доля чи воля. Маруся» ― повнометражний документальний історико-біографічний фільм – екранізація приватної історії Закарпаття. Стрічка пропонує замислитися: Що домінує в житті людини – доля чи воля? Доля – це більше щастя чи горя? Що таке добра смерть? Фільм екранізує історію найзаможнішої в селі 15-річної дівчини, яка змушено виходить заміж, щоб уникнути переслідувань її сім’ї новим режимом. Приватна історія цієї дівчини – вже як бабусі – як відображення турбулентної історії Закарпаття останніх ста років – про любов, пам’ять, турботу і надію.

Фестиваль розпочне свою роботу 18 квітня 2024 року з 14:00; 19 квітня – з 13:00. Локація «Київська фортеця» (вхід з бульвару Лесі України). У програмі фільми й інших авторів.

В’ячеслав Бігун кінематографіст і вчений-юрист із Закарпаття, знаний такими фільмами, як «Серце мами Гонгадзе», «Сильні духом», «Як тебе не любити». Автор близько 600 публікацій і 50 фільмів, які на весну 2024 року здобули понад 100 нагород. 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа