Вчора у Луцьку відбувся показ стрічки української кінорежисерки Ірини Цілик, відомої уже за документальним фільмом «Земля блакитна, наче апельсин».
«Я і Фелікс» – дебют ігрового кіно режисерки, створений за мотивами роману «Хто ти такий?», авторства українського письменника Артема Чеха. Ірина Цілик та Артем Чех – подружжя і творчий тандем, разом працювали над адаптацією сценарію.
Одну із головних ролей – Фелікса, зіграв поет Юрій Іздрик. «Як довго я на це чекав», – перші слова Іздрика, коли режисерка запропонувала йому спробувати себе на зйомках. До слова, за цю роль поет отримав «Золоту дзиґу» – національну кінопремію Української кіноакадемії.
![](https://ukrpohliad.org/wp-content/uploads/2024/04/437574974_733364799001530_7423552281871691183_n.jpg)
Фільм, наче зірваний пластир. З нашого нещодавнього минулого, повного однакових сервантів, дефіцитних товарів, вуличних «рішал», аудіокасет. Водночас «Я і Фелікс» – про людей, їх недоліки та складні вибори, вчинки, гумор і почуття. І це спадщина, яку несе у собі Тимофій, дорослішання якого відбувається на екрані на очах у глядачів.
Луцьк став одним із 10 міст, де відбувся спецпоказ стрічки за участю кінорежисерки Ірини Цілик.
Дивіться українське – воно того варте!