Від ДАПу до музею

dap

У межах реалізації нового музейного проекту «Український Схід», що здійснюється за підтримки Українського культурного фонду, на майданчику озброєння біля брами Печерської фортеці (вхід на територію Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, вул. Лаврська, 24) відбудеться передача легкового автомобіля BMW.

Машина була придбана волонтерами для військовослужбовців 93-ї ОМБр восени 2014 р. На той час одна із рот бригади базувалася поблизу ДАПу, і ця автівка була єдиним транспортним засобом для бійців у небезпечній зоні. Командир роти «кіборг» Артем Банник (Таурус) наголошував, що ця машина багато разів рятувала життя воїнів, коли вивозила поранених із передової та доправляла боєкомплекти під час бою. У найгарячіші дні вона «прослужила» на війні аж до першої ротації 93-ї ОМБр, і лише в останню мить перед виходом у неї зламався двигун.

Відтепер цей очевидець подій стане експонатом і займе своє місце серед промовистих свідків війни. Пошкоджені й понівечені залізні побратими демонструватимуть те, що відбувалося з українськими захисниками там, де плавився метал.

Опубліковано Культура.