Український музичний гурт «Родина» переміг на фестивалі в Казимежі

Підляський колектив «Родина» зайняв перше місце на 53-му «Фестивалі народних колективів і співаків» в Казимежі-Дольному”. У цьому святі народної музики взяв участь теж український гурт «Лем Ми» з Команчі.

rodyna2-480x360

Фольклорний ансамбль «Родина» з Дубяжина (Підляське воєводство) існує з 1991 року. Його створено за ініціативою мешканців села та адміністрації ґміни Більськ-Підляський. У репертуарі «Родини» є пісні, пов’язані з весіллям, хрестинами, обжинками та різдвяними й великодніми звичаями. «Родина» цінує фольклор, співаючи також ритуальні, ліричні й релігійні пісні. З 1995 року музичною керівничкою групи є Єлисавета Томчук. Слід згадати, що в 2010 році колектив у Казимежі теж був першим, а через п’ять років посів друге місце.

lem-my-480x319

Другий український учасник цьогорічного фестивалю, «Лем Ми», гуртує навколо себе в основному українців із Команчі та виконує українські, зокрема лемківські, пісні. Засновником колективу є команчанин Володимир Копилець, керівником гурту – Маріанна Яра з Сянока.

Серед учасників конкурсу був теж лемківський анасамбль «Ластівочка» з Пшемкова (зайняли ІІ місце), а серед солістів – Данило Горощак з Пшемкова (зайняв І місце).

У конкурсі взяли участь близько 800 народних майстрів з 16 воєводств Польщі.

Автор – Павло Лоза, джерело – Наше Слово, Варшава

Опубліковано Культура.