Про стратегію і тактику Ірландської республіканської армії – українською

Screenshot - 07062018 - 05:58:54 PM

⚔️️️ Книга 🇮🇪 «Ірландська республіканська армія: Стратегія і тактика», спрощено кажучи, є інструкцією з ведення партизанської війни. Здавалося б, у 21-му столітті, за наявності чисельних конвенційних армій, оснащених найрізноманітнішими і надзвичайно ефективними видами зброї (у т. ч. і зброєю масового знищення ☢️), партизанські методи ведення війни мали би безнадійно застаріти. Але ж ні, партизанські рухи в сучасному світі демонструють свою життєздатність та ефективність, і до їхнього досвіду нині часто звертаються конвенційні збройні сили.

Причини цього в книзі пояснено так: «Мала нація, що бореться за свободу, може сподіватися на перемогу над агресором або окупантом лише з допомогою партизанської війни. Перевагу ворога у людській силі, ресурсах, матеріалах і в усьому іншому, що потрібно для успішного ведення війни, можна здолати лише правильним застосуванням партизанських методів». До речі, замінивши у цій цитаті слово «нація» на «мала армія», ми лише краще зрозуміємо суть цієї думки.

Оскільки світ не збирається переходити на засади абсолютного миру і любові (любов часто є лише однією із форм війни), оскільки в світі залишаються нації-поневолювачі і нації поневолені, тож і інструментарій «партизанської війни» й надалі залишатиметься актуальним.

Джерело

Опубліковано Культура.