Пластика лемківського різьблення

А. Сухорський. Переселення лемків. 1985 р.

21 червня 2018 р. о 16 год. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Пластика лемківського різьблення». Завдання даного проекту – ознайомити широкий загал і фахівців з музейною колекцією творів лемківських різьбярів, розкрити творчі пошуки професійних митців і народних майстрів родом з Лемківщини, які у своїх роботах спиралися на давні багаті традиції свого краю.

Музейна колекція нараховує 240 високохудожніх творів з круглої та рельєфної пластики, створених 38 авторами за період з другої половини 1940-х до кінця 1980-х років. Більша частина з них вперше представлена в досить повному обсязі в експозиції виставки. Це кращі роботи провідних представників лемківської школи художнього різьблення, мистецтво яких передавалося з покоління в покоління, зокрема, членів відомих родин: Одрехівських, Сухорських, Кищаків, Орисиків, Стецяків, Долинських, Красівських, Амбіцьких та окремих майстрів, таких як Антін Фігель, Василь Бенч, Іван Бердаль. Згадані автори проживали на території Північної Лемківщини у селах Балутянка, Вілька, Прусік, місті Криниця (південно-східний район Польщі), а після переселення в Україну оселилися переважно у Львівській і Тернопільській областях.

Найповніше в експозиції виставки буде репрезентована скульптура малих форм знаних митців. Це різна за тематикою та пластикою анімалістична скульптура, сюжетні композиції на літературні, історичні, етнографічні та побутові теми.

Також будуть представлені вироби з рельєфним та ажурним різьбленням − тарілки, таці, палиця, декоровані рослинним орнаментом і зображеннями тварин. Давня традиція виготовлення цих виробів зберігалася й у XX столітті.

Виставка триватиме до 3 вересня 2018 року.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа