Харківський театр “P.S.” опинився на межі закриття

Про це йдеться у відео-зверненні художнього керівника театру, відомого режисера та актора Степана Пасічника, що було опубліковано 29 травня 2020 року.
Через карантинні обмеження, пов’язані із пандемією коронавірусної інфекції COVID-19, один  найстарших недержавних театрів Харкова, призупинив діяльність та перестав грати вистави. Таким чином, «P.S.» на сьогодні втратив можливість сплачувати орендну плату за приміщення, яке театр орендує вже понад 8 років.
image
«За 21 рік ми грали на різних майданчиках Харкова, але вже 8 років живемо в приміщенні на вулиці Гіршмана. Тут ми граємо і створюємо свої вистави, тут працює театральна студія для дорослих і театральна школа для дітей. Харків’яни знають і вже встигли полюбити це приміщення. Завжди відмічають унікальну теплу і затишну – домашню атмосферу театру. І от все це ми можемо сьогодні втрати. Це фактично ставить під загрозу саме існування театру», – наголошує Степан Пасічник.
Театр «P.S.» оголосив про збір коштів на покриття орендної плати до вересня 2020 року, коли колектив зможе відновити повноцінну діяльність. Якнайшвидше колективу необхідно зібрати 240 000 гривень. На ранок суботи, 30 травня “P.S.” вдалося зібрати понад 30 000 гривень.
MyCollages
«Ми можемо опинитися в ситуації, коли з карантину театр потрапить в літній, фактично «мертвий» сезон. Тепер нам необхідна визначена сума грошей, виключено на сплату орендної плати. Це не підйомна сума для театру, тим паче, коли театру заборонено грати вистави. Самотужки ми її зібрати не зможемо. Все це може призвести до того, що ми просто опинимось на вулиці, а Харків втратить справжній осередок культури. Не дайте вмерти театру P.S», – закликає режисер.
В театрі підкреслюють, що колектив за 20 років своєї діяльності ніколи не мав державної фінансової підтримки і завжди існував за кошти, які вдавалося заробляти виставами.

 

Опубліковано Культура.