Ексклюзив від Reuters: керівники світових розвідок зустрілися на таємному конклаві в Сінґапурі

spychiefsВ центрі – Авріл Гейнс, директорка національної розвідки США

Сінґапур, 4 червня (Reuters) – Високопоставлені посадові особи приблизно двох десятків найбільших розвідувальних аґенцій світу провели таємну зустріч на полях зустрічі з питань безпеки діалогу Шанґрі-Ла в Сінґапурі цими вихідними, повідомили Reuters п’ять осіб.

За їх словами, такі зустрічі організовує уряд Сінґапуру та протягом кількох років проводяться в окремому місці разом із самітом з питань безпеки. Про зустрічі раніше не повідомлялося.

США були представлені директоркою національної розвідки Авріл Гейнс (Avril Haines), головою розвідувального співтовариства своєї країни, також Китай був серед інших присутніх країн, незважаючи на напруженість між двома супердержавами.

За словами індійського джерела, також був присутній Самант Ґоел, голова індійського агентства зі збору розвідданих за кордоном, Research and Analysis Wing.

«Зустріч є важливою подією в міжнародному тіньовому порядку денному», — сказав один із обізнаних у дискусіях. «Враховуючи низку залучених країн, це не фестиваль ремесел, а радше спосіб сприяння глибшому розумінню намірів і кінцевих результатів.

«Серед спецслужб існує негласний кодекс, згідно з яким вони можуть говорити, коли більш формальна та відкрита дипломатія є складнішою — це дуже важливий фактор під час напруги, і подія в Сінґапурі допомагає цьому сприяти».

Усі п’ять джерел, які обговорювали ці зустрічі, відмовилися розкривати особу через делікатність питання. Представник Міністерства оборони Сінґапуру сказав, що під час відвідування Діалогу Шанґрі-Ла «учасники, включно з високопосадовцями розвідувальних служб, також користуються можливістю зустрітися зі своїми колегами».

“Міністерство оборони Сінґапуру може сприяти проведенню деяких із цих двосторонніх або багатосторонніх зустрічей”, – сказав речник. «Учасники визнали такі зустрічі в кулуарах (діалогу) корисними».

У посольстві США в Сінґапурі заявили, що не мають інформації про зустріч. Уряди Китаю та Індії не відразу відповіли на запити про коментарі.

Сполучені Штати, Велика Британія, Канада, Австралія та Нова Зеландія керують так званою мережею «П’ять очей» для збору та обміну різноманітними розвідданими, і представники їхніх розвідувальних служб часто зустрічаються.

Більші зустрічі розвідувального співтовариства відбуваються рідше і майже ніколи не розголошуються. Хоча відомо небагато деталей щодо конкретних дискусій у Сінґапурі, війна Росії в Україні та транснаціональна злочинність фігурували в переговорах у п’ятницю, додала особа, яка знає про дискусії.

У четвер увечері керівники розвідки провели неформальну зустріч. Жоден представник Росії не був присутній, повідомило одне з джерел.

Заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов був на діалозі «Шанґрі-Ла», але сказав, що не був присутній на розвідувальній зустрічі.

Інше джерело повідомило, що тон зустрічі був співробітницьким, а не конфронтаційним. Під час головного діалогу з безпеки понад 600 делегатів із 49 країн провели три дні пленарних засідань, а також закриті двосторонні та багатосторонні зустрічі в розгалуженому готелі Shangri-La.

Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе виступив із програмною промовою, також виступили міністр оборони США Ллойд Остін, міністр оборони Китаю Лі Шанфу та його колеги з Британії, Японії, Канади, Індонезії та Південної Кореї.

Гейнс [Директорка національної розвідки США] була серед офіційних делегатів США на діалозі Шанґрі-Ла. Під час дискусії про кібербезпеку на головній зустрічі вона сказала, відповідаючи на запитання китайського військового офіцера, що співпраця між країнами є важливою. «Абсолютно важливо, навіть коли є недовіра, і навіть коли ви фактично стикаєтеся з супротивниками, ви все одно намагаєтесь працювати та співпрацювати з питань, що становлять взаємний інтерес, а також мусите намагатися керувати потенціалом ескалації», — сказала вона.

Представники США заявили в п’ятницю, що директор ЦРУ Вільям Бернс відвідав Китай минулого місяця для переговорів з китайськими колегами, оскільки адміністрація Байдена прагне посилити зв’язок із Пекіном.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа