Завтра у Нью-Йорку відбудеться презентація польського фільму про українську війну

Erase the Nation

Український Інститут Америки разом із Генеральним Консульством Польщі в Нью-Йорку радий організовувати вечір дружби між українським і польським народом. Гості матимуть особливу можливість переглянути важливий документальний фільм «Стерти націю» про знищення культурної спадщини України після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. До розмови з відомим польським режисером Томашем Ґживачевським приєднається д-р. Ольга Полюхович з Києво-Могилянської академії, щоб обговорити його мотивацію для створення фільму та його досвід в Україні.

Після офіційної презентації відбудеться прийом. Цей захід є безкоштовним і відкритим для громадськості.

Фільм Томаша Ґживачевського «Стерти націю» — це документальний фільм про нищення культурної спадщини України військами Російської Федерації з початку вторгнення 24 лютого 2022 року.

До війни в Україні діяло понад 5 тис. музеїв, 65 історико-культурних заповідників і близько 170 тис. пам’яток, у тому числі 7 об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. За перші десять місяців війни Міністерство культури та інформаційної політики України зафіксувало понад 800 випадків руйнування російськими військами культурної спадщини України. Це число зростає з кожним днем, і все ще не включає всі площі та пошкодження.

«Стерти націю» показує навмисне знищення українських пам’яток по всій країні, злочини, скоєні проти світської та сакральної культурної спадщини, від археологічних пам’яток до сучасних бібліотек і шкіл.

Також подано висловлювання представників української культури, які малюють картину свідомої боротьби проти жорстоких загарбників, які послідовно наступають на українську ідентичність. Як писав польський Національний інститут культурної спадщини, орган, який замовив фільм, у ньому також представлено способи захисту та спроби захисту зруйнованих об’єктів, а також масштаби допомоги, яка є та буде потрібна для захисту та відновлення культурних пам’яток, спадщини, розташованої в Україні.

Картину фінансували кошти Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа